Originální název: City of Glass

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3986-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-3986-6 480
Mladá fronta (2010) 978-80-204-1911-8 448

Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů,přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení,jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat.Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město? (Založil/a: nikusha)

Magyana
  27. 10. 2013, 7:13
Celkově vzato: hodně slušná série.
Autorka sice trpí stejným nešvarem jako J. K. Rowlingová - akční pasáže jsou neustále přerušované dlouhosáhlým vysvětlováním a dovysvětlováváním veškerých motivů jednotlivých postav. Trochu méně by taky stačilo...
Ale i tak se knihy četly výborně a určitě se k nim budu chtít zase někdy vrátit.
anishta
  5. 2. 2014, 7:22
Pro mě nejlepší díl. Ano, věděla jsem hned od startu, co bude v polovině a v polovině jsem věděla, co bude na konci. Nic to nemění na konečném dojmu, že je kniha hodně dobrá. A vedle Jace jsem si zamilovala navíc i Simona. :D Za mě super.
PeťkaW.
  22. 4. 2013, 22:29
Musím se přiznat, že by mě zpočátku rozhodně nenapadlo, že mě tahle série tak nadchne. Opravdu výborně se čte, jsou tu zajímavé postavy, příběhy i světy. Hlavní hrdinka mi sice občas lezla krkem, ale dalo se to přežít. U posledního dílu mě trochu mrzelo, že byl tak průhledný (ne, že by předchozí díly nebyly, ale nebilo mě to tak do očí). I přes to se tu našlo několik zvratů, které překvapily. Není to rozhodně nejlepší fantasy, jaké jsem četla, ale času stráveného četbou rozhodně nelituju a je možné, že se ke knihám v budoucnu ještě i vrátím.
Lucy Sisk
  6. 5. 2015, 16:18
Obsahuje spoiler spoiler http://lola-kiss.blog.cz/1411/nastroje-smrti-mesto-ze-skla

Třetí díl je tady. A tomuhle se tedy říká nečekaný zvrat událostí. Sakra! Na konci knihy to bylo samé: "Cože?!" Ano, lidé zvedli hlavy od rozpité kávy a zírali na toho, kdo se zjevně pomátl.

Clary je pevně odhodlaná dostat se do města lovců stínů, do Alicante. Problém je, že Jace má opačný názor. Za každou cenu ji chtěl udržet v New Yorku a bohužel mu v tom nepomohl Claryin dobrý kamarád Simone.

Jak to s nimi dopadlo? Jace musel narychlo s Lightwoodovými do Alicante a k jejich rodině se přidal i Simone - jako obvykle spadl do problému rovnou po hlavě. Clary nakonec skončila v Alicante taky a překvapivě s Lukem.

Opětovné shledání procházelo jednou překážkou za druhou. Clary si musela poradit s tajuplným čarodějem Fellem a ještě tajemnějším klukem, který byl kamarád Lightwoodových. Jace se potýkal mezi touhou Clary uškrtit a pomoct jí najít lék pro matku. Alec si musel ujasnit svůj vztah s Magnusem, a sdělit rodičům, že je gay. A Simone? Ten skončil ve vězení v Alicante kvůli jeho schopnosti promenádovat se ve slunečním světle.

Jocelyn, Claryiina matka, se probrala, když ji byl opatřen lék, a jak se ukázalo, Luka milovala stejně jako on ji, i když ne možná celých dvacet let.

Valentýnovi se jeho plán povedl. Ale... Vždy je nějaké ale. Ale Jace i Clary se dozvěděli, že nejsou sourozenci. Jejich schopnosti nemají tak úplně lidský původ. Valentýnovi se povedlo vyvolat válku, kterou ovšem sjednotil lovce stínů a podsvěťany - nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Jeho hlavním cílem bylo vyvolat anděla, který by mu pomohl dotáhnout věc do konce. Anděla vyvolal, ale... Clary byla spoutaná a Jace mrtvý. A to nebyl konec...
Rumbelle
  3. 9. 2015, 15:57
Úplně úžasná série. Strašně jsem se do tohohle fiktivního světa zamilovala (taky kvůli Jaceovi). Konec mi udělal velkou radost i když jsem si TO myslela už od půlky knihy. Kniha byla plná zvratů (hlavně na konci). Chci další díl!!!! Vřele doporučuji :)
Nells
  22. 8. 2014, 11:10
Rozhodně mohu jedině doporučit! Povedená série a těším se na další díly. Nejvíce se mi líbí, jak je všechno každou chvilku jinak a že děj pěkně plyne. Možná by ale neškodilo méně popisných pasáží, které jsem místy i přeskakovala.
Dee-Dee
  10. 9. 2013, 15:05
Dobře zakončená série, všechno dovysvětleno, byla jsem velmi spokojená. Slyšela jsem, že autorka dodělává další tři díly, ale bojím se, že už nebudou tak dobré, protože tohle je ukončené. A také se trošku bojím filmu, doufám, že bude povedený, a jestli ne, budu fakt zklamaná, protože tuhle sérii prostě zbožňuji!
pravablondska
  9. 6. 2012, 13:31
Skvělé!! Myslela jsem že se jedna pouze o trilogii a když jsem zjistila že jsou další dva díly, nemohu se dočkat..:)
pegerren
  12. 8. 2011, 10:27
Výborná série! Hlavní hrdinka Clary mě chvílema sice docela s...., ale ostatní postavy (Jace, Magnus, Alec,...) to zcela vynahradí! Originální-doporučuju!
Wajny
  25. 9. 2015, 12:14
Tento díl se mi líbil nejvíc - drama, romantika, zvraty, vyjasnění všech zápletek a tajemství. Nejvíce se mi samozřejmě líbilo, že to konečně Clary s Jacem dala dohromady - třikrát hurá! a ještě jedno hurá za to, že porazili Valentýna.... a teď hurá (ano vím, že pořád píšu hurá, ale jsem prostě nadšená) na další díl! *****
Janice001
  22. 4. 2014, 20:04
Tak zatím nejlepší díl ze série. Výborně se čte. Sice trochu sekané, ale musím přiznat, že jsem nečekala, že tenhle díl bude tak dobrý!
TheBatman
  12. 7. 2014, 18:12
Tak určitě to bylo lepší než 1. a 2. díl. Nejlepší část knihy byla asi ke konci, tam jsem se hodně bavil. Určitě tam byly povedené souboje a kniha byla i skvěle zakončená. Nicméně byl konec otevřený a určitě půjdu do dalších dílu. Z prvních tří byl tenhle zatím nejlepší a na to, že to má skoro 500 stran, se to přečte hodně rychle. Za mě 5*
polkoter
  5. 11. 2012, 16:09
Tahle série je opravdu skvělá, moc dobře se četla a bylo to opravdu napínavé. Tahle knížka se mi líbila asi nejvíc ze všech třech a jsem zvědavá jestli opravdu vydají i další díly (původně to byla trilogie, ale autorka ji prodloužila)
Michaela Kitiara Šant
  27. 12. 2013, 10:22
Naprosto skvělé završení trilogie. Ano spisovatelka pokračuje dalšími knihy a novými dobrodružstvími, ale na této knížce je cítit, že to chtěla takto ukončit. Vše je vyřešeno a čtenáři se konec musí líbit:)
otilrak
  18. 12. 2012, 12:27
Až třetí kniha konečně za něco stála. Dost pasáží opět zbytečně sekaných , ale dalo se. Jako by to napsal úplně někdo jiný...
Kajush
  23. 8. 2011, 18:07
TMI je skvělé. Docela mě štve, že ještě není jisté vydání Města padlých andělů (City of Fallen angels) u nás v ČR. Jinak obaly jsou vážně pěkný až na první díl!!