Mrtvý pohled

Mrtvý pohled
Originální název: Doll's Eyes?

Ikar - 1994
ISBN: 80-7118-142-0

Ikar (1994) 80-7118-142-0 319

Eva Tildenová-Klienová, potomek velice staré a bohaté connecticutské rodiny, zdědila po předcích dar - schopnost vidět věci, které se staly. I ty jež teprve přijdou .Ona sama není tímto "darem" vůbec nadšena, vidí v něm prokletí jež se v rodině dědí z generace na generaci,ničí ji vlastní štěstí a duševní klid a připravilo ji to o manžela. Eva se za mužem vydá do malého městečka v Adirondackém parku, aby se pokusila dát vše opět do pořádku, a díky své nenáviděné jasnovidecké schopnosti se stane "svědkem" vraždy. Je jediná, kdo hrůzný čin, který se odehrál v lese "viděl", a je proti své vůli vtažena do jeho děsného zákulisí. Sympatický poručík Dave Latovský, který případ vyšetřuje, nemá absolutně žádnou stopu jíž by se mohl chytit-dokud nepřijde Eva a neposkytne mu vrahův částečný popis. (Založil/a: Markenz)

#magie
Bari Wood Bari Wood
*31.12.1936

Saphir lune
  22. 10. 2016, 19:30
Tato kniha mě docela mile překvapila, podle obalu jsem čekala, že půjde o brak. Ale od prvních stránek byla velmi čtivá a vtáhla do děje. Vadila mi tam ta magická část, ale na druhou stranu to díky ní bylo více nepředvídatelné. Ke konci jsem byla napnutá, jako struna. Atmosférou mi připomínala severské detektivky. Šlo podle některých pasáží poznat, že to psala žena (v detektivce to bylo trochu zvláštní), ale i díky tomu trochu jiné, než ostatní detektivky.