Originální název: Rok perel

ISBN: 978-80-7227-323-2

Druhé město (2012) 978-80-7227-323-2 254
Garamond (2002) 80-86379-33-7 261
Garamond (2000) 80-86379-13-2 247

Jmenuje se Lucie a bude ji čtyřicet. Je redaktorkou nejmenovaného časopisu. Je matkou osmnáctileté dcery. Je spokojenou manželkou, ochotnou sousedkou. Je... Až do okamžiku, kdy jí náhlá vášeň, pozdně objevená sexuální orientace rozbije téměř přes noc životní návyky, všechny dosavadní role. Životy, ty nejotevřeněji, nejúpřímněji a nejopravdověji žité, se nedají dopředu nalinkovat a spoutat konvencemi. Hlavně o tom je nový román Zuzany Brabcové, která za román Daleko od stromu obdržela cenu Jiřího Ortena. (Založil/a: Tizi)

Zuzana Brabcová Zuzana Brabcová
*23.03.1959 - †20.08.2015

TomToman
  25. 5. 2016, 19:38
Román, co stojí za přečtení, pokud mu věnujete více pozornosti a necháte se unášet myslí ženy, která hledá sama sebe. Čas nehraje roli a vše se rozbíjí jak střípky zrcadla. V každém se pak vidíme trochu jinak..
edulla
  5. 9. 2015, 16:17
Autorku jsem objevila bohužel až na základě zmínky o jejím úmrtí v médiích. Vůbec bych nečekala, že za krémovým obalem a českou ženskou autorkou nalehnu příběh "až na dřeň". Po přečtení téměř na jeden zátah musím konstatovat, že se jedná o intenzívní, byť čtenářsky trochu náročnější zážitek. A dostavila se u mne i reakce podobná těm po dočení Sadeho, Welshe či knihy My děti ze stanice Zoo - potřeba dát si sprchu a jaksi se očistit od všeho marastu v knize. Velmi silná kniha.