Spící oběť

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Domino - 2002
ISBN: 80-7303-084-5

Domino (2002) 80-7303-084-5 309

Ve městě začala řádit bestie, která nechce, aby její oběti žily – ale ani aby zemřely. Chce, aby zůstaly uvězněny kdesi mezi tím. První tři ženy, které si vrah vybral, skončily mrtvé. Čtvrtou nepotkalo takové štěstí… Alison má smůlu, protože ze setkání s brutálním psychopatem vyšla živá. Přežila záměrně vyvolanou mozkovou mrtvici. Vnímá všechno kolem sebe, ale je neschopná pohybu či komunikace. Policie se zprvu domnívá, že se zabiják dopustil první chyby, když nechal Alison naživu, ale pak inspektor Thorne objeví hrůznou pravdu: nezdarem nebyla nemohoucí Alison, ale ony tři ženy, které zemřely. Thorne se pouští do nelehkého honu na muže, který je ve své zrůdnosti naprosto nevyzpytatelný – a Alison je jediná osoba, která zná klíč k zabijákově identitě, avšak Thorneovi v pátrání nemůže pomoci … (Založil/a: key.maker)

Mark Billingham Mark Billingham
*02.07.1961

illy
  12. 9. 2014, 12:43
Nedá mi to a musím srovnávat s Karin Slaughter, která z toho vychází rozhodně lépe. I námětově mi přišla kniha podobná, nadšené výkřiky na přebalu rozhodně nesdílím. Pro mě je tohle průměr.
teite
  9. 5. 2014, 13:27
Dobrá detektivka, nakonec celkem překvapivé rozuzlení, dobu jsem si myslela, že vrahem je někdo jiný, a to se mi zas tak často nestává. Ráda si přečtu další.
JarKun
  2. 2. 2014, 11:40
Poměrně svěží detektivka s uvěřitelnými hrdiny i policisty, v některých pasážích jsem se sice trochu nudil, ale celkově rozhodně jedna z těch slušnějších detektivek. Po autorovi klidně sáhnu znovu.