Zabij/zachraň svého mimozemšťana

Zabij/zachraň svého mimozemšťana Originální název: Zabij/zachraň svého mimozemšťana

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2302-3

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2302-3 296

Před několika lety otiskl Ondřej Neff v Ikarii seriál o tom, jak by mohla vypadat setkání s mimozemšťany. Probíral všechny možné i nemožné alternativy a výsledkem byl jednoznačný rezultát: Sežerou nás! V antologii ZABIJ/ZACHRAŇ SVÉHO MIMOZEMŠŤANA se nad stejnou tematikou zamyslela desítka známých českých autorů a autorek. Jako sestavovatel jsem doufal, že alespoň někteří z nich přijdou s příběhem, ve kterém by takové setkání nemuselo skončit tragicky. A takové povídky opravdu v knize jsou, i když ne vždy to se zachraňováním od počátku vypadá jednoznačně. Setkáte se zde s mimozemšťany k nerozeznání podobnými lidem i s takovými, s nimiž by nebylo příjemné setkat se v pravé poledne pod zářícím sluncem, natož v noci. Tento soubor povídek je zkrátka jakýsi koktejl, směsice různorodých chutí, které se ale skvěle doplňují. Nuže vzhůru na setkání s mimozemšťany! (Založil/a: Antonín)

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945