Hawkwoodova cesta

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Laser-books - 2001
ISBN: 80-7193-101-2

Laser-books (2001) 80-7193-101-2 456

Začíná válka proti svatému městu Aekiru. Čtvrt milionu merduků ho obléhá a posádka pětatřiceti tisíců obránců nakonec nemá šanci. A tak Aurungzeb Zlatý, třetí sultán Ostrabaru, vítězí. Nejsvětější a nejlidnatější bašta ramusianů byla pokořena, vypleněna a armáda Johna Mogena poražena. Celá západní civilizace je ohrožena přílivem pohanských bojovníků. Šáhr Baraz vede největší armádu, jaká kdy byla postavena. Vládci pěti království musí čelit strašlivé hrozbě, ale nedovedou se spojit. Kontinent se chvěje v základech. Z přístavu Abrusio vyplouvají dvě lodě na výpravu spíše zoufalou než objevitelskou napříč Západním oceánem. Kapitán Hawkwood není nadšen, že musí velet kromě námořníků také vojákům, ale je to jediná možnost, jak zachránit sebe i posádku před upálením na hranici… Sága o boji, lásce a dobrodružství, napínavá a čtivá od první do poslední stránky. Dílem historický, dílem námořní román s bohatým dějem a dokonalým stylem vyprávění. (Založil/a: MV-Vavrova)

vladislaus
  26. 2. 2013, 16:00
U dobré knihy poznáte její kvalitu často od úvodních řádků. Skutečně po půl straně knihy jsem získal pocit, že tuto knihu budu číst s potěšením a můj první dojem mne nezklamal. Už beru do ruky další pokračování. Že jsem nenapsal o čem kniha je? To si najděte v anotaci.
Richie
  27. 1. 2013, 22:03
První díl vynikající fantasy ságy Paula Kearneyho. Čtenáři znající většinou pouze Pána prstenů nebo Hru o trůny ke své škodě opomíjejí toto skvělé dílo britského spisovatele. Příběh na pomezí historického, ale více fantasy románu splňuje veškeré pravidla kvalitní četby - je napínavý, čtivý, místy romantický a místy až hororový. V celé sáze najdeme námořní objevitelské plavby, malé i monumentální bitvy armád, přiběhy obyčejných lidí i vládců velkých říší. Kearney vytvořil celý fantasy svět s tisíciletou historií. Nyní nastal čas velkých změn - dvě nejsilnější mocnosti se střetnou v osudové válce. A kapitán Hawkwood vyplouvá vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím ...