Glennkill - ovce vyšetřují

Originální název: Glennkill - Ein Schafskrimi

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-823-0

Argo (2006) 80-7203-823-0 305

Jednoho rána leží pastýř George Glenn mrtvý v trávě, přišpendlený rýčem k zemi. Jeho ovce stojí před velikou záhadou: kdo asi zabil starého pastýře? Slečna Maplová, nejchytřejší ovce ze stáda, zahajuje vyšetřování. Jak se ale takový vrah hledá? Naštěstí George ovcím za svého požehnaného života předčítával, a tak se s tímto kriminalistickým oříškem nesetkávají nepřipravené. V prostoru mezi pastvinou a vesnickým kostelem, mořským útesem a ovčáckým přívěsem zažívá slečna Maplová společně s ostatními ovcemi ze stáda nečekaná dobrodružství, při nichž se podlamují kolena. A při tom všem nesmí ovečky zapomenout důkladně přežvykovat vydatnou stravu na irské pastvině, než konečně přes mnohá nedorozumění přijdou se svou ovčí logikou na kloub všem člověčím tajemstvím. (Založil/a: ribička)

Leonie Swann Leonie Swann
*1975

barbiegrrrl
  22. 2. 2015, 19:03
Líbilo se mi to ještě víc, než jsem čekala. Milá, originální a vtipná detektivka s překvapivým rozuzlením. Autorce patří můj obdiv, protože napsat knihu o stádu ovcí vyšetřujících vraždu není určitě nic jednoduchého. Jí se to přitom povedlo dokonale, ať už se jedná o samotný případ zavražděného pastýře, charakteristiku jednotlivých ovcí, nebo styl vyprávění. Rozhodně si přečtu i druhý díl a doufám, že bude stejně povedený jako ten první. Všemi deseti doporučuju všem příznivcům detektivek, ovcí a Irska.
Tanmut
  21. 8. 2013, 0:10
Roztomile originální. Samotná detektivní zápletka působí celkem temně a čím sžíravější a útrpnější situace pro jednoho z lidí je, tím komičtěji působí z pohledů ovcí. Vynikající oddechovka.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 13:31
výborně zobrazené ovčí charaktery i ovčí možnosti, pobavila jsem se skvěle, pokračování taky koupila, škoda, že není i třetí díl
Olwyn
  23. 6. 2012, 23:05
nápad úžasný, dobře pojaté, jen mě asi v polovině opouštěla chuť to číst a přišlo mi to zdlouhavé. a některé příběhy lidí ve vesnici jsou jen naťuknuté i když by stálo za to se jim trochu víc věnovat. Ale sečteno podtrženo - velmi dobrá oddechová literatura
hermi211
  22. 5. 2011, 21:02
Zrovna jsem Ovce dočetla a jsem z nich nadšená. Postřehům a úvahám ovcí jsem se nejednou zasmála a po přečtení mám ovce jako zvířata mnohem radši!:) Doporučuji přečíst, knížka se čte dobře, je netradiční svým pojetím a prostředí irských pastvin je podle mě taky dost lákavé... :)