Příšery templetonské

Originální název: The Monsters of Templeton

Host - 2009
ISBN: 978-80-7294-314-2

Host (2009) 978-80-7294-314-2 488

Autorce se v debutovém románu úspěšně podařilo skloubit několik rozdílných rovin vyprávění a žánrů v jednotlivý čtivý celek s poutavým příběhem. Hlavní osu příběhu tvoří pátrání mladé hrdinky, vypravěčky Willie, po jejím biologickém otci. Mladá vědkyně se z osobních důvodů vrací do rodného města Templeton ve státě New York. Musí se vyrovnat s novou životní situací a konfrontovat se se svou matkou. Přitom popisuje poměry, které panují ve městě, navazuje na stará přátelství a známosti a řeší své osobní vztahy. Její příběh hledání vlastních kořenů je neoddělitelně propojen s dějinami města. Vyprávění ze současnosti doplňují pasáže z historie města od dob osídlení po současnost. Ukazuje se, že dějiny města jsou zatíženy množstvím tajemství, záhadných a dramatických událostí. Stále přítomné je téma záhadné příšery z Templetonského jezera. Děj knihy nabízí mimo jiné moderní a alternativní pohled na americké dějiny, to vše navíc v hávu čtivé prózy s detektivními prvky. (Založil/a: misssicccka)

Lauren Groff Lauren Groff
*23.07.1978

psychoklara
  20. 1. 2014, 14:21
Po knize jsem sáhla náhodou, zaujal mě její název a hodnocení Stephena Kinga na zadní straně. Očekávala jsem trochu víc „fantasy“ a dost mě zamrzelo, že až do strany 450 se v příběhu vyskytovala všehovšudy jedna příšera (ještě ke všemu zdechlá) a jeden duch. Nicméně autorka si mě udobřila závěrem :).
Kniha byla celkem čtivá, různé úryvky dopisů, deníky či příběhy předků hlavní hrdinky ji pěkně ozvláštňovaly, i když na můj vkus tam bylo příliš mnoho žen a popravdě řečeno, ke konci mi všechny ženské postavy z historie lezly krkem a nedočkavě jsem vyhlížela na každé další stránce aspoň jednoho chlapa :).
I když to bylo trochu zženštilé čtení, některé pasáže to svým vtipem celkem kompenzovaly, např. ta část o „mém malé blijícím já…“ a jiné :). Škoda, že toho humoru nebylo víc.
ribička
  18. 10. 2010, 23:05
Výborný příběh, který je k tomu všemu výborně napsaný a vydaný v krásném balíčku. Knížka je čtivá a napínavá. A různé roviny vyprávění hlavní příběh nenatahují, ale naopak zpeztřují.
Les_pulpinos
  6. 10. 2014, 22:19
Nádherná knížka, už od začátku si mě podmanila! Životní osudy mladé a svérázné Willie Uptonové, která se snaží vyrovnat se se svými aktuálními problémy netradiční terapií - hledáním totožnosti svého otce, se příhodně snoubí s kouzelnou atmosférou městečka Templeton se všemi jeho příšerami a duchy a kde splývá současnost s minulostí. Všechny hlavní postavy současnosti jsem si ihned oblíbila, zejména Wiliin kousavý humor (reverend Mlíko..). Kniha zkrátka ihned putovala do oblíbených :)
Lalka
  23. 6. 2013, 1:06
K téhle knížce jsem přišla úplnou náhodou, potřebovala jsem nějakou knižní kratochvíli na cestě na dovolenou s našima a měla jsem v knihkupectví asi pět minut, tak jsem prostě vybrala nějakou knihu s pěkným přebalem a šla jsem. Vyšlo to. Rozhodně zajímavý příběh, zvláštní atmosféra, kontrasty, trefný humor, je to čtivé.. je tam vlastně od všeho trocha a pokud jste v podobné situaci jako jsem byla já, je to naprosto vhodná volba:)