Dvanáctá oběť

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Domino - 2000
ISBN: 80-7303-000-4

Domino (2000) 80-7303-000-4 368

Před čtyřmi lety zbavil detektiv Harry Bosch město Los Angeles děsivé noční můry. Dobře mířenou ranou z pistole poslal do horoucích pekel Panenkáře, mnohonásobného sadistického vraha, a spolu s ním i vlastní budoucnost, protože porušování procedurálních formalit při policejním zásahu nadřízení ze zásady nepromíjejí.
Když je však nalezena další mrtvola s jasným Panenkářovým rukopisem, začne Harry ztrácet půdu pod nohama a vzápětí je obviněn ze zabití nevinného člověka. Přes den čelí u soudu útokům obávané žalobkyně a po večerech vede válku proti vrahovi, který nepřestává podávat důkazy, že žije a je nebezpečný. Za nocí však přichází nejzákeřnější nepřítel - pochybnosti o sobě samém. Je možné, že by byl tento případ Harryho posledním?

Po strhujících detektivkách Černá ozvěna a Černý led přichází Michael Connelly s knihou, kterou není možné začít číst a odložit na zítra. Pravidelné střídání scén ze soudní síně a z honby za vrahem graduje až do samého konce, kdy na čtenáře čeká nečekané rozuzlení. (Založil/a: key.maker)

Pend
  13. 7. 2016, 5:50
Tak tenhle díl již hodně naznačuje, jakým směrem se bude vyvíjet další Connelyho tvorba. Podstatnou část příběhu totiž zabírá soudní řízení, vyšetřování se rozbíhá jako jeho vedlejší produkt. Nechybí pár zvratů. V rámci série průměr.
Pajky
  30. 5. 2015, 22:36
Třetí a pro mě zatím nejlepší příběh s Harrym Boschem v hlavní roli. Konečně se vracíme k příběhu, který v předchozích dvou knihách byl nakousnut. Velký případ Dollmakera- Panenkáře, kterého Harry kdysi zastřelil. Nyní musí povstanout před soudem kvůli neúměrném použití síly a překročení pravomocí. Mezitím se však záhadný vrah vrací na scénu a Harry musí zjistit, jak je to možné. Bavilo mě, čekal jsem, že první podezřelý to nebude, ale závěr mě vážně vcelku překvapil a za to jsou body navíc.