Milostné písně starého Egypta

Milostné písně starého Egypta Originální název: Milostné písně starého Egypta

Set out - 2003
ISBN: 80-86277-35-6

Set out (2003) 80-86277-35-6 97

Živoucím jádrem staroegyptských milostných písní, které je nám dobře pochopitelné a blízké i přes třitísíciletou časovou propast, a odlišnou mentalitu dávných Egypťanů, je individuální milostný prožitek. Tento se předkládá posluchači, účastníků slavnostní hostiny, pořádané v zákoutí zahrady nebo sadu či ve svátečně vyzdobeném domě hodnostáře. Milostné písně přednášely za hudebního doprovodu mladé dívky - profesionální zpěvačky a hudebnice. V tomto svazku egyptské milostné písně doprovázejí vrcholná díla světové hymnické poezie: chvalozpěvy na Boha Stvořitele, Nil a slunce. Nechybí ani slavná Chvála mudrců a knih, jež vyzdvihuje nesmrtelnost literárních děl a jejich dávných tvůrců. (Založil/a: Milena)

teite
  7. 12. 2013, 22:18
Věděla jsem, že je Vachala výborný popularizátor vědy, ale až zde jsem se s ním setkala jako s básníkem a čelist mi poklesla.