Staroegyptská kniha mrtvých

Staroegyptská kniha mrtvých Originální název: Staroegyptská kniha mrtvých

Dokořán - 2009
ISBN: 978-80-7363-235-9

Dokořán (2009) 978-80-7363-235-9 367

Kniha mrtvých je vrcholným dílem staroegyptské náboženské veršované literatury. Její znalost (nebo už jen její pouhá přítomnost v hrobce) měla zesnulému umožnit bezpečný vstup do říše mrtvých a to, že si navěky uchová veškeré své pozemské a duchovní schopnosti a vlohy. Naše zpracování Knihy mrtvých čerpá ze spolehlivých nových textových vydání, výhradně ( " klasických" ) rukopisů Nové říše (cca 1543-1080 př. n. l.), přičemž se v tomto českém překladu snažíme u všech říkadel uplatnit systém egyptské metriky. Jako ilustrační doprovod jsou použity původní příslušné viněty k jednotlivým říkadlům Knihy mrtvých (podle Édouarda Navilleho). Výklad říkadel, poznámky, rejstříky a bibliografie bude obsahem chystaného druhého dílu. (Založil/a: Milena)

teite
  7. 12. 2013, 22:20
Není to kniha, kterou bych si vzala do vlaku, ale jedná se o krásný překlad a knihu nesmírně zajímavou pro všechny, kdo se o starý Egypt hlouběji zajímají.