Originální název: Belgariad I - Pawn of Prophecy

Classic - 2005
ISBN: 80-85782-31-6

Classic (2005) 80-85782-31-6 301
Classic (1995)

Před dávnými časy, jak praví legendy, pokoušel se zlý bůh Torak získat vládu nad světem, a vehnal lidi a ostatní bohy do války. Čaroděj Belgarat se však postavil do čela šiků, aby získal Orb, který chránil lid Západu. Staré proroctví hlásalo, že dokud bude Orb uložen V Rivě, bude Západ v bezpečí. Tato pohádka se vypráví od počátku věků, ale Garion na pohádky a kouzla nevěří - přestože ho celá léta straší temný muž, který nevrhá stín. Mladík žije na tichém statku se svou tetou Pol - jak může tedy tušit, že Odpadlík chce probudit ze spánku strašlivého Toraka a Garion bude nucen vyrazit na dlouhou výpravu, plnou magie a nebezpečí, spolu s těmi, které miluje - ale opravdu to netuší? Zatím jsou jeho sny ještě nevinné a netrápí ho břemeno podivného dědictví. (Založil/a: key.maker)

nečik
  26. 8. 2011, 11:25
Tak tahle pětidílná sága (Belgariad) pro mě patří bezesporu k jedné z nejlepších v rámci fantasy. Eddings je vynikající vypravěč a jeho postavy dýchají. Rád se vracím k této sérii. Líbí se mi na ní taková ta nevinná "pohádkovost" a čistota, žádné potoky krve, vnitřností a řeky sprostých vět. A hlavně nechybí zde humor - mou nejoblíbenější postavou je Silk. Kdo četl, ví proč :-)
Honzissis
  17. 1. 2013, 12:32
Parádní kniha ihned po přečtení řadím mezi mé oblíbené... Další nový fantasy svět a jeho postavy, které jsou opravdu osobité. Souhlasím tady s nečíkem Silk je jedna z těch nejlepších :-) Je to jedna z těch lepších fantasy doporučuji přečíst!
tequilaking
  7. 3. 2012, 18:46
Děj pěkně plyne, v pozadí tušíte, že obyčejné postavy v příběhu nejsou úplně obyčejné, ale než se začne něco opravdu dít, je tady konec knihy. První díl pouze připravuje půdu celé sérii, předpokládám, že by se dal klidně vynechat :)
EndrjuS
  10. 10. 2011, 21:06
První díl velmi povedené série a jedna z mých oblíbených knih. Postavy jsou krásně vykresleny, příběh je výborný a celkově jde o knihu velmi strhující. Pokud máte zájem o kvalitní fantasy nelze nic jiného než doporučit.
To Nečik: Silk je doopravdy vynikající postava a spolu s Belgaratem je taky mou oblíbenou.
Tealc
  16. 3. 2016, 23:38
Tak první díl série mne nikterak nenadchl, je to zatím tuctová fantasy víceméně bez děje. Předpokládám, že si autor pouze připravoval půdu pro další díly.
someone
  15. 2. 2012, 10:12
Tahle sága se bezesporu řadí mezi to nejlepší, co může fantasy literatura nabídnout.
To Nečik: Protože má velkej.... nos? :-DDD