Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Belgariad 3: Kouzelníkův gambit

89%
4 45
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Belgariad 3: Kouzelníkův gambit
Autor:
Originální název: Belgariad III - Magician's Gambit

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Classic - 2006
ISBN: 80-85782-33-2
Počet stránek: 320
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 12x v oblíbených
v přečtených 114x v přečtených
v knihovně 32x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (2006) 80-85782-33-2 320
Classic (1998)

Se‘Nedra, dcera císaře Tolnedry, je zmatena. Báje o Orbu, který chrání Západ před zlým bohem Torakem jsou jen hloupé báchorky. A přesto se účastní hrůzné a nebezpečné výpravy za ukradeným drahokamem. Nikdo v jejím okolí nevěří na čaroděje. Nicméně, právě Garionův dědeček a teta se zdají být bájemi opředenými kouzelníky Belgaratem a Polgarou - potom však musí být tisíce let staří! Dokonce i mladý Garion se učí věcem, které nemohou být ničím jiným než kouzly.
Garion! Prostý venkovský chlapec, naprosto se nehodící pro dceru císaře. Ale proč tady princezna neustále touží něco mu vysvětlovat, uhlazovat mu rozčepýřené vlasy a uklidňovat ho?
Garion se chystá do podivné věže uprostřed říše zla, aby se postavil strašlivému, mocnému čarodějovi. Tam na něj princezna nedokáže dávat pozor jako dosud. Stojí tváří v tvář smrti a možná se už nikdy neuvidí... (Založil/a: key.maker)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

nečik
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 8. 2011, 11:30
V další knize Eddings posílá družinu, která doprovází Gariona na cestě za získáním ukradeného Aldurova orbu, do země, které vládne temný čaroděj Ktačik. Odpadlík Zedar s pomocí nevinného čtyřletého chlapce Dejruka ukradl orb z Rivovi síně a pokouší se tak probudit boha Toraka. Během putování musí Garion pochopit, že jeho minulost je spojena s orbem a navíc se musí vyrovnat s tím, že je obdařen jistými magickými schopnostmi. Na magii však nevěří princezna Se'Nedra a také to dává všem najevo. Není přeci možné, aby Belgarat s Polgarou byli několik tisíc let staří! Eddingsovo vyprávění tak pokračuje a opět se můžeme bavit u vtipných dialogů, napínavých akcí nebo při Belgaratově výuce o fungování magie.