Tajná historie Moskvy

Tajná historie Moskvy Originální název: The Secret History of Moskow

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-302-8

Triton (2009) 978-80-7387-302-8 304

Každé město má svá tajná místa. Moskva v bouřlivých devadesátých letech 20. století není výjimkou; její občané hledají bezpečí ve světě pod ulicemi- v temném obrovském světě magie, plačících stromů a ptáků albínů, kde pohanská božstva a další obyvatelé vyprávějí své příběhy a šeptají podivné pohádky těm, kdo chtějí naslouchat.
Galina je mladá žena, kterou postihla- podobně jako všechna její vrstevníky- zločinnost a nezákonnost nového Ruska. Uprostřed tohoto chaosu se její sestra Máša promění v kavku a uletí pryč. Galina se spojí s Jakovem, policistou vyšetřujícím pohřešované občany. Jejich pátrání je zavede do podzemní říše zakrývaných pravd a archetypů, ocitnou se mezi realitou a mýtem, mezi minulostí a současností, mezi hrdostí a zradou... v temné historii Moskvy. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Ekaterina Sedia Ekaterina Sedia
*09.07.1970

Miss Utahraptor
  25. 9. 2011, 19:20
„Tak se na to podívej, pomyslela si, už mluvím v zatracených hádankách. A chci poradit od mluvící krávy. A povídám si s ptáky a kočkami. Je to dobře, že moje schizofrenie je na ústupu.“

Zpočátku jsem myslela, že jsem si nadělila dobrou, leč průměrnou knížku. Jak jsem se však dostala za polovinu, můj názor se zlepšoval a zlepšoval. Ne, nejde o žádné převratné dílo. Nic takového nečekejte. Mně se to ale takovým zvláštním způsobem líbilo, takže i přehlédnu nepřesný překlad některých slov a pár chyb tisku. Hodnotím plným počtem.

P.S.: A nejlepší byl Mrazík. Nastěnka by se divila.... :D
Elizabeth-Blain
  1. 6. 2012, 13:47
Souhlasím s Miss Utahraptor, tahle knížka má v sobě určitý kouzlo, které vás chytí, stejně jako život v podzemí.