Páni z Pernštejna

Originální název: Páni z Pernštejna:

Rybka Publishers - 1999
ISBN: 80-86182-24-X

Rybka Publishers (1999) 80-86182-24-X 320

Na stránkách této knihy autor odkrývá dějiny čtyř staletí, viděné vývojem jednoho jediného rodu. Jde o první ucelenou publikaci podávající obraz jednoho z nejstarších domácích šlechtických rodů, který po celou dobu své historicky zaznamenané existence zaujímal významné postavení a dějiny našich zemí výrazně ovlivňoval od středověku až do svého vymření v době třicetileté války. (Založil/a: zdeny99)

salahadin
  7. 3. 2014, 22:44
Dlouho tu chyběla kniha, která by mapovala dějiny panského rodu pánů z Pernštejna. Jako zájemce o historii a Pernštejny vůbec jsem se na knihu přímo třásl nadšením. A nadšený jsem byl. Jediným záporem bylo, že Petr Vorel se výrazněji nezabýval rodokmenem rodu ve 13. a 14. století. Přiznávám, že tato část genealogického stromu je velmi složitá a spletitá, ale přece jen bych její zpracování uvítal. Petr Vorel je historik z Pardubic, je tedy víceméně logické, že obsáhlejší kapitoly věnoval členům rodu počínaje Vilémem I. Zvláště se věnoval svému oblíbenci Vilému II. Ale i přes ono značné přeskočení problematického vývoje rodu ve 13. a 14. století jde o velmi čtivou publikaci.