Mé srdce pohřběte u Wounded Knee

Originální název: Bury My Heart at Wounded Knee

Odeon - 1976
ISBN: 01-085-76

Odeon (1976) 01-085-76 316

Dee Brown prostudoval zápisy z jednání mezi Indiány a představiteli Spojených Států i jiné dokumenty a shromáždil hodně faktů, které použil ve své knize. Kniha u nás vychází ve druhém vydání, nyní s jiným doslovem. Ten současný, od Josefa Opatrného, na rozdíl od původního nenahlíží na bílé kolonizátory jako na jednoznačné bídáky. (Založil/a: Fin)

Dee Brown Dee Brown
*28.02.1908 - †12. 12. 2002

rady.kros
  7. 10. 2011, 16:18
Parádní a poučné čtení. Knihu jsem si hned po přečtení i pořídil. S chutí si jí za nějaký čas zase přečtu.
Trošku mi dělala problém orientace ve jménech kapitánů,generálů a nezvyklých, ale hezkých jmén indiánů, a jejích účasti v různých událostech. Ale to není nedostatek knihy nebo autora, ale mé neznalosti americké historie.
Během čtení jsem si také uvědomil, jak nápadně se tyto události podobají těm dnešním.
Knihu určitě doporučuji
mash4077
  12. 1. 2016, 17:03
Skvělé zajímavé čtení, ze kterého se člověk mnoho dozví. Asi nejlepší kniha o Indiánech, která existuje.
Thomash
  29. 1. 2012, 11:05
První knížka, která se na "osidlování" Států dívá z pohledu indiánů. Je velmi poučná, ovšem je potřeba ji brát trochu s rezervou, protože ten pohled ze strany indiánů je až příliš patrný. Sice se opírá o citace z protokolů, ale je podaná příliš jednostranně. Jinak je to ale výborné čtení a čtenáři přiblíží skutečnosti, které moc známé nejsou. Doporučuji přečíst. Zfilmováno v produkci HBO tuším v roce 2009, ale spíše hodně volně. Další podobné knížky: Války rudého muže - M.Stingl, Velká siouxská válka - J. Opatrný, Lid rudého oblaka - G.E.Hyde
Czech Forest
  19. 1. 2011, 10:46
Vynikající kniha o indiánských válkách v USA v letech 1860-1890. Popis systematické genocidy domorodých obyvatel Ameriky. Autor dává slovo přímým aktérům oněch událostí.