cs sk

Originální název: Youth in Revolt
Pro mládež
Humorné
Román
Nejnovější vydání: Jota - 2007 (Všechna vydání)
ISBN: 80-85617-24-2
Koupit knihu

Všechny obaly knihy

Jota (2007) 80-85617-24-2 192
Jota (1995)
První díl o dospívání ďábelsky inteligentního, předčasně vyspělého čtrnáctiletého kluka z Ooklandu. Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou intelektuálku" v Ukiahu. Když se jeho rodina rozpadne, město hoří a všechny výpadovky blokuje policie, musí se tento rebelující teenager vyrovnat s ekonomickým strádáním, bezdomovstvím, gulagem školství, soutěživým otcem a začínající plešatostí. V průběhu toho všeho se neustále snaží přelstít afektovaného debila Trenta Přestoná, svého soka v lásce. Paradoxně na této cestě nachází především obecnou radost ze života a soucit obojí velmi nakažlivé! Až budete číst tento velký komický epos náctileté úzkosti, budete připraveni smát se nahlas. Doporučujeme všem, kteří někdy přežili dospívání.
(Vložil uživatel: Michalka)
  aa

vladislaus
vladislaus   29. 9. 2011, 17:52
Náhodou jsem si tuto útlou knížečku půjčil v knihovně a hned další den jsem tam spěchal pro ostatní díly. Výborná a zábavná četba, i když málo známá a je nejen pro puberťáky.
alča87
alča87   8. 3. 2013, 10:06
Ze začátku jsem si říkala - co to má být? Ale nějak jsme se nemohla od textu odtrhnout. Něco se mi zdálo trochu přehnané a drsné, ale třeba bych to vnímala jinak jako kluk :).
Tři hvězdičky jsem dala proto, že jsem okamžitě četla druhý díl a ten se mi líbil víc.
snedy
snedy   19. 6. 2014, 12:58
Oproti druhému dílu docela nemastné neslané, jakoby se C. D. Payne teprve zahříval. Nenechat se odradit prvním dílem je zřejmě základ u téhle série.
pove
pove   31. 12. 2011, 21:13
Pro mě naprostá bomba, nasmála jsem se dost a dost. Ovšem pouze u prvního až třetího?? dílu. Nebo možná ještě čtvrtého, rozhodně poslední dva díly nestojí za nic. Intelektuál, který chce změnit svět - minimálně svůj sexuální život, získat svou lásku Sheeni, zbavit se svého idiotského otce apod. Luxusní a oddechové čtení, ovšem upozorňuji, že nesedne každému, takže s doporučením jsem velmi opatrná.
rosavtrave
rosavtrave   1. 11. 2011, 17:59
Od této knihy jsem asi očekávala víc, než mi mohla nabídnout. Spíš jsem byla (dalo by se říci) znechucena a rozhodně mě nepovzbudila k tomu, abych si četla její další pokračování. Klukům možná přijde vtipná a zábavná, mně jakožto dívce však nikoliv. Jsem zvyklá na humor, nicméně čeho je moc, toho je příliš (aneb i vulgarita má své meze)
DerMahr
DerMahr   15. 4. 2011, 9:15
Dokonalé! Nick Twisp je jedna z nejchytřejších postav, které jsem kdy potkal. Doporučuji přečíst všem dívkám, pro pochopení chlapecké mysli. Doporučuji přečíst všem chlapcům, protože je to skvělá zábava :)
gogo26
gogo26   5. 4. 2013, 16:16
Nevím, tak nějak celkově se mně tato knížka nelíbila. Nepoznal jsem ani komu je určena, puberťákovi bych ji určitě přečíst nedával a pro nás dospělé??? - podle mně, laciný humor. Zvládl jsem dva díly a myslím, že to bylo tak akorát dost. Pokusil jsem se shlédnout i film, bohužel u toho jsem nevydržel vůbec... Ale podle vysokého hodnocení, které to tu má, je chyba asi na mé straně.
chazynka
chazynka   25. 7. 2012, 11:21
Knihu jsem četla na doporučení sestry, jak se u toho nasmála. Upřímně musím bohužel říct, že mně až tak vtipná teda nepřišla. Neseděli mi ani moc postavy... no někomu se to možná líbí... První díl jsem přečetla, ale do dalších se už pouštět nebudu.
Taylor
Taylor   8. 4. 2014, 15:36
Hodnocení dílů 1 - 4 jasná volba za 5*. Opravdu velmi dobře napsané, bavil jsem se u knih královsky a Nicka mi bylo občas až líto.:)) Když vyšel 5 díl moc sem se na něj těšil. Již na začátku knížky mi bylo jasné, že marně. Nevím zda Payne potřeboval peníze, ale knížka již neměla koule. Celé mi to přišlo bez nápadu a nudné. Vůbec to neměl psát. Další díly jsem raději vypustil. Nepovažuji je za důstojné pokračovatele.
Greny
Greny   2. 1. 2013, 22:01
Nesedne každému, ale pokud vám nevadí trochu drsnější humor a nekonvenčí myšlení. Vřele doporučuji.

Taková blbost a jak potěšila :)
OKo
OKo   14. 3. 2012, 16:02
Ani moc nevím, jak tohle hodnotit...pro vrstevníky hlavního hrdiny (14) mi to moc vhodné nepřipadá, pro ty starší (a snad i moudřejší) je to zase místy dost úchylný (já se řadím k té 2. skupině). Nicméně kniha je doslova nabitá ironií a situačním humorem a pro čerstvé puberťáky představuje nepochybně velké lákadlo. Jen si prosím vás nikdo neberte příklad z toho, když tam hlavní hrdina orálně uspokojoval svého nejlepšího kamaráda jen proto, aby věděl, jaký to je!!!
Tuleník
Tuleník   1. 7. 2011, 14:24
Poměrně originální kniha - neotřelý přístup, surový jazyk, občas si člověk připadá, jestli ho autor netahá za nos a není si jist, kde je hranice mezi Nickovou imaginací a realitou.
Knihu jsem četla jako mladá žena, rozhodně ne náctiletá, ale ještě ne protřelá životem.
Na soupisce knih, po jejichž přečtení aktuální toužím není, ale při prvním čtení rozhodně pobavila.

---------------------

Snow
Snow   20. 10. 2010, 0:50
Knížka je zajímavým "životopisem" jednoho dospívajícího chlapce.
Knihu doporučuji číst v náctiletém věku. Abych se přiznal, první díl mně stačil a i přes veškerou srandu další díly asi číst nebudu. Že bych nechtěl číst knihu která je tak trochu o mně? :o) Buď jak buď doporučuji!
LemurKata
LemurKata   20. 6. 2014, 10:56
Všech pět dílů Mládí v Hajzlu bylo fajn, oddechové čtení, od nějaké chvíle hodně přitažené za vlasy, ale tak co, "sranda musí bejt" :)Kdo by nechtěl mít "koule" na dobrodružný život, kterým Nick allias Carlota alias Bondo prochází, že? :)Líbil se mi konec 5. dílu, protože happyendy já prostě nemám ráda:) Těším se na 6. a 7. díl.
MartanexXx
MartanexXx   19. 8. 2013, 9:29
Četl jsem kdysi jako puberťák a nestíhal jsem takže 5 hvězdiček. Docela jsem se s hlavním hrdinou stotožnil. Fakt úlet
diaaa
diaaa   1. 5. 2013, 12:59
Tadle kniha je prostě něco! Přijde mi, že je to kniha jediného svého druhu, je prostě bezkonkurenční a nejvíc mě na ní baví její slang :)
epyks81
epyks81   24. 4. 2013, 20:33
Tuto knihu jsem četl jako asi 16-ti letý a tento díl jsem četl několikrát. Opravdu jsem se hodně nasmál. Dle mě je tato kniha pro trochu inteligentní puberťáky, kteří dokáží pochopit, že je to psané s nadsázkou. Pak se u této knihy budou výborně bavit.... Díly 1 - 3, pak už nic moc...
zdeno_bla
zdeno_bla   7. 1. 2013, 21:54
Tuhle knížku jsem četl zhruba v 15ti letech, protože jsem si bláhově myslel, že se jedná o další teenage jednoduchou knížku pro chvílie mladickejch depresí. Po pár stránkách si mě ale dostala právě tím, že jsem z této domněnky rychle vyrostl. Doteď si vybavuju tu ironii, která smrdí na každé stránce, ty humorné chvilky, které se objeví ve chvíli, kdy to čtenář nemá šanci čekat a proto hodnotím 80% i přes to, že mě nedonutila přečíst si další díly. Někdy si ale určitě čas udělám.
Sarael
Sarael   8. 3. 2012, 22:35
Neskutečně vtipné pojednání o tom co všechno se může stát, když se kluk zamiluje. Čtenáře knížka pobaví. Ale nějaký smysl v tom nehledejte, protože tam ani není. Kniha vypadá, že autor napsal co mu na jazyk(tužku) přišlo a výsledek stojí za to. Dokonalé.
Kubig
Kubig   5. 8. 2011, 9:18
Z celé série dle mého nejlepší kousek,což ovšem nesnižuje kvalitu a poutavost dalších dílů.Knihu bych určil spíše pro pubertální děti,tzn.věk mezi 12-16 lety.V té době jsem je četl i já.Nepatří mezi knihy s hlubším smyslem,ke kterým by se člověk posléze v budoucnu ještě vracel,ale myslím,že dnes již patří mezi základ teenage literatury.Takže vřele doporučuji všem ;-)
Pixa
Pixa   6. 9. 2010, 18:13
No kdyz jsem byl ten dospivajici chlapec, tak me to vic nez dost bavilo. Nove dily pak uz jen byla nostalgie. Nicmene humorna forma se jeho knizkam uprit rozhodne neda. Dobre je napriklad i Holubi mambo atd...
JennyHcz
JennyHcz   12. 5. 2010, 21:00
Kniha spíše pro dospívající chlapce mi ze začátku dělala velký problém. Musela jsem se dost nutit, abych ji nepřestala po prvních pár kapitolách číst. Postupně jsem si však zvykla na nevybíravý slovník hlavního hrdiny a jeho šílené příběhy.