Ta, kterou jsem se nestala

Ta, kterou jsem se nestala

Podtitul: Jakož i my odpouštíme

Originální název: Den jag aldrig var
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Metafora - 2005
ISBN: 80-7359-020-4

Metafora (2005) 80-7359-020-4 379

Ta, kterou jsem se nestala je zatím posledním románem švédské novinářky, reportérky a spisovatelky Majgull Axelssonové, která se celou svou tvorbou snaží upozornit na palčivé problémy setkávání bohatého a chudého světa. Její nejnovější dílo je příběhem rozdvojené identity, jejíž různé podoby se odvíjejí od rozhodující volby ve vypjatém životním okamžiku. Vyprávění o vině, vraždě, milosti a odpuštění je zasazeno na jedné straně do světa vysoké politiky, na straně druhé do vězeňského prostředí, bídy prostitutek a hrabivosti pasáků. V neposlední řadě je to i příběh o veliké touze po lásce a sounáležitosti. Kniha byla navržena na prestižní Cenu Severské rady za literaturu. Zatím největšího úspěchu dosáhla Majgull Axelssonová svým magicko-realistickým románem Dubnová čarodějka, který byl přeložen do všech světových jazyků včetně češtiny a oceněn jednou z nejprestižnějších švédských literárních cen. Příběh čtyř nevlastních sester s pořádnou dávkou cynického humoru ve své fantazii vytváří jedna z nich, v jejímž ochrnutém těle funguje pouze mozek. (Založil/a: Faidra)

Majgull Axelsson Majgull Axelsson
*14.02.1947

Kinka
  19. 10. 2011, 19:58
Ze začátku mě příliš nezaujala. Trvalo mi dlouho než jsem se zorientovala v ději. Teď jsem téměř na konci a můžu říct, že kniha byla opravdu úžasná. Zakoupená v LEvných kniháchů