Spudveč! aneb 70 000 světelných let

Spudveč! aneb 70 000 světelných let
Originální název: Boom! (or 70 000 Light Years)
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0227-7

Argo (2009) 978-80-257-0227-7 193

Co byste dělali, kdybyste zjistili, že se vaše na první pohled nudná a nenápadná dějepisářka v soukromí chová... přinejmenším divně? Džimbo je obyčejný školák, který má už tak svých starostí dost: jeho táta nemá práci a k tomu příšerně vaří, maminka má naopak práce až moc a starší sestra je naprosto nemožná. Když ale spolu se svým všetečným kamarádem Charliem začne zkoumat, co mají záhadné školní události znamenat, jdou všechny všední problémy stranou. Události ovšem naberou nečekaný směr a klučičí pátrání se brzy zvrhne v praštěné dobrodružství vpravdě celoplanetárního významu.

Mark Haddon (1962), autor humorných románů Podivný případ se psem (2004) nebo Problémové partie (2007) tuhle svoji ranou a původně "katastrofálně" neúspěšnou knížku z roku 1992 pro druhé vydání zgruntu přepracoval a to, že se při jejím psaní královsky bavil, je poznat už od prvních stránek. (Založil/a: Jakub Ehrenberger)

Mark Haddon Mark Haddon
*26.09.1962

psychoklara
  14. 11. 2014, 9:10
Nevybrala jsem si Spudveč k přečtení, to ona si vybrala mě :). Když jsem vytahovala v knihovně z regálu knížku O spánku a mizení od Kathariny Hageny, tahle barevná příšera vypadla na zem (protože byla hned vedle) a já si uvědomila, že jméno autora je mi povědomé. Nakonec jsem se rozhodla, že jí zpět do regálu nevrátím :).
Od první scény se sendvičem hozeným z balkónu až po závěrečné rodinné setkání to bylo zábavné čtení a mám velkou chuť zkusit tuto knihu i v originále.
Je to zkrátka originální dětské scifi, které pobaví i dospělé.
Pim
  5. 8. 2013, 10:56
A hele - ona to byla četba pro děti... :-) Ale i tak to bylo fajn. Spudveč.
Tak co budu číst teď, pane Haddone? Bude ještě něco zajímavého?