Lovec duchů

Originální název: Haunted

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1994
ISBN: 80-205-0017-0

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1994) 80-205-0017-0 170

David Ash, zaměstnanec Institutu pro výzkum paranormálních jevů, profesionální „ghostbuster", je pozván na tajemné venkovské sídlo Edbrook, aby jeho obyvatelům - sourozencům Mariellových - pomohl vysvětlit záhadu místního ducha, který se zjevuje v podobě mladičké dívky. Ash je zapřísáhlý nepřítel spiritistických podvodů a díky své racionalitě a moderní technice vždy přesvědčivě dokáže, že každý nevysvětlitelný jev se dá vysvětlit. Některé zážitky a události na Edbrooku však začínají jeho neochvějnou nevírou v duchy otřásat.
Kdo s kým vlastně hraje tuto hrůzostrašnou hru? (Založil/a: Jarin)

James Herbert James Herbert
*08.04. 1943 - †2013

maciii
  20. 11. 2011, 22:45
Klasická duchařina s velmi rychlým spádem, dobře vypracovanou atmosférou a místy solidně udržovaným napětím. Na můj vkus je však děj velmi přímočaý, povrchní a odproštěný od hlubších sond do nitra svých postav, takže čtenář nemá příliš příležitostí si k hrdinům vybudovat pevnější pouto, nebo je alespoň lépe pochopit. Stále se mi vnucuje srovnání s Kingovým Osvícením, podle něhož je Lovec duchů slaboučkou oddechovkou.