Léčivé stromy a keře - podle bylináře Pavla

Originální název: Léčivé stromy a keře - podle bylináře Pavla

Eminent - 2006
ISBN: 80-7281-224-6

Eminent (2006) 80-7281-224-6 153

Do jedinečné řady knih, v nichž se známý bylinář věnuje léčbě bylinami v nejširším měřítku a jejich celoročnímu využití v terapii, prevenci i v kuchyni, léčebným účinkům hub, a dokonce i terapii zvířat, nyní přibyla dvoudílná kniha o léčivých stromech a keřích. Je u nás zcela unikátním dílem, které mapuje rozsáhlou oblast více i méně známých léčivek. Procházíme kolem nich v lesích a parcích, vídáme je na okrajích polí, luk a pasek a často je míjíme bez povšimnutí. Řada z nich však obsahuje přírodní látky, které jsou pro lidský organismus nenahraditelné a jež účinně pomáhají v prevenci a léčbě celé řady civilizačních nemocí. Léčivé stromy a keře podle bylináře Pavla vycházejí z poznatků moderní fytoterapie a navazují na nejlepší tradice lidového léčitelství u nás i ve světě. Proto se vedle zasvěceného popisu léčivých účinků a využití květů, listů, plodů, kůry nebo kořenů seznámíte i s legendami a pověstmi, které jsou s některými z nich spjaty. Pavel Váňa pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace, kde kromě jiného vede bylinářskou poradnu. (Založil/a: Milena)