Cesta svobody

Cesta svobody Originální název: Cesta svobody

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-898-2

Baronet (2006) 80-7214-898-2 530

Po vylodění spojeneckých vojsk v Normandii jednotky potřebovaly nepředstavitelná množství munice, potravin, pohonných hmot i posil. Přísun materiálu vyloděného na plážích a později i v dobytých přístavech k bojovým jednotkám - stejně kolosální akce jako vylodění samo - měli na starosti řidiči šesti tisíc nákladních vozidel. V krátkém okamžiku, ve kterém se protnou cesty mladého černošského řidiče náklaďáku a armádního rabína, který již v Evropě bojoval za 1. světové války, a nyní se vrátil, aby našel svého syna, sestřeleného letce, se v plné nahotě ukáže krutost války. Autor však předkládá též autentický příběh hrdinství prostých vojáků zapojených do největší logistické operace v dějinách, jejíž úspěch byl podmínkou konečného vítězství. (Založil/a: Milena)

David L. Robbins David L. Robbins
*10.03.1954

ondrasek
  22. 8. 2012, 8:23
Tři dějové linie z pozice tří hrdinů - kaplana Bena Kahna, válečného obchodníka Bílého psa a černošského řidiče Joea Amose - si jdou každá svou nezáživnou přímkou, nakonci se protnou a jakés takés finále je na světě.
Pro mě 400 stran velké nudy a 100 stran malé nudy. Palec nahoru dávám za pohled na zásobování armády.