Lexikon zemí světa

Originální název: Lexikon zemí světa

Kartografie - 2005
ISBN: 80-7011-877-6

Kartografie (2005) 80-7011-877-6 223

Informace ze světa čas od času potřebuje snad každý z nás. V novém vydání Lexikonu zemí světa jsme pamatovali na ty, kteří nemohou nebo nechtějí sáhnout tak hluboko do kapsy, ale potřebují mít všechny údaje pohotově při ruce. Státy jsou v publikaci seřazeny abecedně podle kontinentů. V hlavičce je český název a v podtitulu pak nezkrácený oficiální název státu, doplněné o vlajku a státní znak. V tabulkové části se dozvíte základní údaje o rozloze, počtu obyvatel a hlavním městě, ale i hospodářské a demografické ukazatele, aktualizované podle posledních statistik (2004). V textové části je popsána základní charakteristika státu, geografie, hospodářství, historie i zajímavosti. Text je doplněn zajímavými fotografiemi. V zadní části atlasu je tabulková část a rejstřík pojmů.K publikaci je přiložena složená mapa světa, a to jak politického, tak fyzického, vhodná i k umístění na stěně. (Založil/a: Milena)

Pavel Šára Pavel Šára
*??.??.1974

Ariko
  12. 11. 2014, 22:17
Svého času jsem v této encyklopedické knize ležela a zkoumala mapy a strohé informace o jednotlivých zemích. Krásné ilustrace i přeheldnost. Na středoškoláka až až :D