Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Elektrotechnologie - materiály, technologie a výroba v elektronice a elektrotechnice

40%
2 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Elektrotechnologie - materiály, technologie a výroba v elektronice a elektrotechnice
Autor:
Originální název: Elektrotechnologie - materiály, technologie a výroba v elektronice a elektrotechnice

Nejnovější vydání:
BEN - technická literatura - 2006
ISBN: 978-80-7300-1
Počet stránek: 314
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BEN - technická literatura (2006) 978-80-7300-1 314

Učebnice se liší od předcházejících velmi podstatně svým pojetím a obsahem. Dosavadní učebnice obsahovaly buď převážně popis vlastností jednotlivých elektrotechnických materiálů, nebo naopak popis technologie jednotlivých elektrotechnických součástek; tato nová učebnice vytváří vhodnou syntézu obou pojetí.

První část je věnována hlavním druhům materiálů, a to z hlediska jejich fyzikálních vlastností a aplikace v moderní elektronice a elektrotechnice. Druhá část se zabývá přípravou materiálů s uspořádanou strukturou, tj. objemových monokrystalů a tenkých monokrystalických vrstev. Na ni navazuje kapitola týkající se změny vlastností materiálu změnou složení, která kromě klasické technologie směsí, slitin a sloučenin, obsahuje speciální technologické procesy při výrobě polovodičů. Protože tyto speciální materiálové technologie vyžadují často průběh procesů bez vlivu vnější atmosféry, byly zařazeny základy vakuové techniky a technologie, na které navazují technologie funkčních tenkých a tlustých vrstev. Po těchto, v podstatě základních poznatcích o materiálech a progresivních technologických procesech, následují dílčí kapitoly věnované jednotlivým technologiím polovodičových součástek a mikroelektronických obvodů, optoelektroniky a pasivních součástek včetně plošných spojů. V závěrečné části je na technologii přípravy objemových monokrystalů stručně demonstrována nutnost respektovat zásady ekologie.

V druhém vydání byla náplň učebnice rozšířena o problematiku výroby ve třech specifických oblastech: elektrochemické pojednávající o zpracování plastů, tj. vytváření plastových výrobků pro elektroniku a elektrochechniku; elektromechanické obsahující výrobu elektrického vinutí v součástkách a strojích a elektronické zahrnující komplexní problematiku výroby desek technologií povrchové montáže.

Ve třetím vydání byla v materiálové oblasti doplněna problematika: Kapalné krystaly a v technologické oblasti další část: Technologie konstrukčních součástek. Novou problematikou z oblasti výroby se zabývá část: Technický rozvoj a technická administrativa. (Založil/a: Milena)

(více)  

Štítky

více  
Josef Šavel Josef Šavel

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Alduin
40% 40% 40% 40% 40%
  2. 4. 2014, 21:40
Mírně nepřehledná a ne moc pěkně graficky zpracovaná kniha. Informací je zde dostatek, ale obrázky nejsou moc kvalitní a názorné. Pří koupi knihy se raději poohlédněte po jiném titulu, abyste nebyli zklamáni...