Eset

Eset Originální název: Isis

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-0954-3

Knižní klub (2003) 80-242-0954-3 350

Záhadné tajemství obklopuje věštkyni Meret, která strávila mládí u kněžek na ostrově Fílai. Proč ji její matka už jako malé dítě předala kojné, aby ji odnesla z města Vasetu, dnešních Théb, právě když krutí asyrští vojáci plenili jeho ulice? Když se sochařova dcera Eset obrátí na Meret, protože nedokáže rozmotat spleť lásky, žárlivosti a nenávisti, do níž je zapleten její ženich a jeho bratr, nikdo ze účastněných netuší, jaké tajné svazky je spojují… Po bestselleru Černá žena od Nilu zavádí Brigitte Riebeová své čtenáře opět do fascinujícího světa starého Egypta, tentokrát do Théb sedmého století před naším letopočtem. Na pozadí jedné z nejzajímavějších epoch říše faraonů líčí životní příběhy dvou žen, které snad nemohou být rozdílnější a pohnutější. (Založil/a: Narael)

Ariko
  8. 9. 2014, 15:37
Přečetla jsem už hodně knih o Egyptě a některé mi splývají a ničím nevynikají. Bohužel tak je to právě s Eset. Nečetla se špatně, ale zapadala prachem.
Veve721
  26. 9. 2016, 3:14
Nečetla se špatně, ráda se k ní vracím. Děj je docela napínavý a záhadný a aspoň trochu změna oproti pořád stejným zápletkám.