Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Palác modrých delfínů

80%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Palác modrých delfínů Originální název: Palast der blauen Delphine

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2006
ISBN: 80-205-1041-9
Počet stránek: 448
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2006) 80-205-1041-9 448

Slavný mýtus o krétském labyrintu, o Theseovi a Minotaurovi Asterios, syn královny Pasifay a mořského býka, se stane prvním knězem, který má podle věštby zachránit Krétu před zánikem. Po zasvěcení odjíždí Asterios za matkou, která veřejně před celým dvorem prohlásí, že se vrátil její syn, zplozený z posvátného semene. Měsíční znamení na boku potvrzuje, že je tím, o němž hovořila věštba. U královny je Asteriovi představena i nevlastní sestra Ariadna, do níž se mladík bezhlavě zamiluje. Asterios s Ikarem míří do Knossu, kde se má chlapec naučit tanec jeřábů, s jehož pomocí najde cestu do labyrintu i z něho. Tady poprvé spatří Palác modrých delfínů i obraz liliového prince, který - jak tvrdí dávné proroctví - se objeví, až se Kréta ocitne v největším nebezpečí. Asterios vstupuje se zavázanýma očima do labyrintu, který je klíčem k nesmrtelnosti. Má se stát strážcem ohně, tím, kdo brání posvátné místo vlastním životem, ale i pověstným býkem, posledním mysteriem, které v srdci labyrintu čeká na zasvěcené. Athéňané každoročně posílají na Krétu děti z nejvznešenějších rodin, aby odčinili úkladnou vraždu královského syna Androgea. Tentokrát je vybrán i Theseus, následník trůnu, jenž je přesvědčen, že se vrátí s bílými plachtami vítězství. Asterios ví, že se musí Theseovi postavit kvůli Krétě i kvůli Ariadně, která mladého Athéňana svádí. Když Theseus pronikne do krétské svatyně, zjeví se mu Minotauros s býčí maskou na tváři a nenávistí v srdci… (Založil/a: Narael)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Jadelaine
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 8. 2013, 9:50
Podle mě autorčina nejlepší kniha. Mám ráda mýty a báje a pohled na mýtus o Minotaurovi a Théseovi z druhé strany mi připadá geniální.
PeťkaW.
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 4. 2013, 21:15
Mám ráda podobně laděné historické romány s pravdivým základem a tenhle je zatím jeden z nejlepších, které jsem četla. Velmi dobře vystavěný, propracovaný a vygradovaný. Výborný příběh i zápletky. Až bude čas, určitě si přečtu od autorky i nějaké další knihy.
Janiska
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 3. 2011, 17:01
Patřím mezi milovníky historický románů a musím říct, že kniha mě příjemně překvapila. Původně jsem čekala i trochu fantasy - přece jenom mýtus o minotaurovi zná hodně lidí. Líbil se mi ten realistcký pohled na celou situaci a závěrečný epilog :-)) Určitě si přečtu od autorky ještě nějakou jinou knihu.
Kimon
60% 60% 60% 60% 60%
  20. 11. 2013, 10:57
Přibližně čtrnáct dní po přečtení své první knihy od B. Riebe (Čarodějnice a vévoda) jsem si natěšen zapůjčil "Palác modrých delfínů". Ale jaké bylo mé nepříjemné překvapení, když již od první strany byl styl psaní, větných spojení a slovních obratů docela jiný a pro mě hůře přijatelný. Nechápu, překladatelka (Blanka Pscheidtová) v obou případech stejná, spisovatelka také, ale úplně rozdílný způsob slovního vyjadřování či větného spojení. Že by spisovatelka dozrávala s věkem? Rok vydání Paláce modrých delfínů 1994, Čarodějnice a vévody 2008.
veroness
60% 60% 60% 60% 60%
  20. 4. 2014, 22:45
V knihovně mi jako dárek tato knížka ležela velmi dlouho. Konečně jsem ji dočetla, a byla jsem velmi mile překvapena, jak dobře se tato knížka četla.Jedinou nevýhodou se mi nelíbil konec, kde pro mě nebyl například ukončen příběh s Faidrou.