Brány noci

Brány noci Originální název: Pforten der Nacht

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1339-7

Knižní klub (2006) 80-242-1339-7 416

Kolín nad Rýnem, 14. století…
Jako děti si přísahali věčné přátelství a stali se pokrevními sourozenci, ale od té doby se hodně změnilo. Johanes, syn majetného obchodníka Jana van den Hülst, a Ezra, synovec Rabína Jakuba ben Baruch, zbožňují stejnou dívku – Annu, polosirotka ze čtvrti barvířů, která se na rozdíl od nich musela brzy postavit na vlastní nohy.
Na fascinujícím, krutém pozadí středověkého Německa a Flander, v době pogromů na Židy, vypjatého náboženství a morové epidemie, v prostředí kramářů a řemeslníků, chudiny i bohatého kléru, vypráví autorka dramatický příběh o milostném trojúhelníku, žárlivosti, bohatství a chudobě… (Založil/a: Narael)

Karolína.K
  21. 10. 2013, 22:10
Od Brigitte Riebe jsem dosud četla 6 knih. Ovšem kniha Brány noci mi z nich přijde zatím jako nejslabší. Kniha sama o sobě není špatná, příběh je celkem zajímavý, také osudy lidí během morové epidemie a Židů během pogromů jsou zajímavě vylíčené. Ovšem na jiné knihy od této autorky podle mě kniha nedosahuje. Kdybych nečetla její jiné knihy, byla bych asi nadšená, takto bohužel nikoliv.