Lodě ze západu

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Laser-books - 2004
ISBN: 80-7193-177-2

Laser-books (2004) 80-7193-177-2 327

5. kniha série Království boží.
V legendách pohanských Cimbrijců se říká, že vlk jednoho dne spolkne celý svět a vyvrhne ho do jiného kouta vesmíru. V temnotě vznikne nová rasa lidí, tvrdých a zapálených, a započne dlouhá, pomalá cesta ke světlu. Ve všech legendách, dokonce i těch nejprimitivnějších, je vždy zrnko pravdy.
Uplynulo šestnáct let od bitvy u Armagediru. Toruňané a merdukové se stali těsnými spojenci ve světě, kde stále více sílí moc neznáma a hrůzy. Himerianská církev ovládá dvě třetiny kontinentu a stala se pompézní, zkorumpovanou teokracií, jíž je cizí svobodné myšlení. Pouze v Torunně, Ostrabaru a Hebrionu stále vládnou králové, nezávislí na černě oděných zakladatelích. Ale teď se u pobřeží Hebrionu objevilo něco úžasného. Obrovská flotila lodí připlula z tajemného západu a na palubách je pouze nová rasa. Nesmrtelný arcimág Aruan se vrací do staré vlasti a chce ji učinit svým vlastnictvím.
Poslední román pětidílné ságy uzavírá osudy všech hrdinů – kapitána Hawkwooda, geniálního válečníka Corfeho i královny Isolly. (Založil/a: MV-Vavrova)

vladislaus
  10. 3. 2013, 14:47
Očekával jsem nádherný konec ságy a dočkal jsem se krvavých tisícových masakrů a smrti snad všech hrdinů. Bylo to nutné?
Richie
  27. 1. 2013, 22:27
Pátý, závěrečný díl ságy. Předchozí boje mezi mocnostmi známého světa se ukazují jako podružné ve srovnání s nebezpečím, který hrozí celému kontinentu od připlouvající armády neznámé a tajemné rasy. Nyní se ukáže, jaká bude budoucnost svobodných království.
Skvělé zakončení fantasy ságy i osudů všech jejích hrdinů.