Stíny nad Ulldartem

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-060-3

Fantom Print (2009) 978-80-7398-060-3 288

První kniha série Ulldart: Doba temnoty.

„Doba temnoty se vrací!" zní neblahé proroctví mnicha v odlehlém klášteře krátce předtím, než muž zemře. U dvora vládce tarpolské říše mají mezitím zcela jiné starosti: princ Lodrik, následník trůnu, dělá otci pramálo radosti. Aby zhýčkaný mladík konečně dospěl, posílá ho král do odlehlé provincie Granburg, kde má nepoznán zaujmout místo nového místodržícího. Lodrik ovšem není neschopným vladařem, jak by se na první pohled mohlo zdát – je mu souzeno rozhodnout o osudu světa. Bude však Lodrik jeho zachráncem a zapudí zlo? Nebo svět zničí a zavede ho do nové doby temnoty?

(oficiální anotace) (Založil/a: Jakub Ehrenberger)

PeťkaW.
  18. 8. 2013, 20:01
Na Heitzovy poměry má tahle sága poměrně pomalý a táhlý rozjezd, který bohužel chvílemi může na někoho působit až nudně a nezajímavě, což je škoda, protože příběh je to rozhodně zajímavý a má co nabídnout. Líbí se mi spojení několika dějových linií a jejich propletení. Vypravěčský styl je krásně čtivý, což lehce vyváží ono pomalejší tempo. Doufám, že další díly už naberou na obrátkách.
Rumbelle
  30. 8. 2015, 18:38
Tato kniha se mi líbila, sice se to místy vleklo a bylo nudné, nicméně příběh byl velmi zajímavý ale zase ne tolik abych si další díl skočila koupit, budu radši čekat až další díly najdu někde v knihovně.