Gilgameš

Gilgameš Originální název: Gilgamesh

Knižní klub - 2002
ISBN: 80-242-0858-X

Knižní klub (2002) 80-242-0858-X 621

Hrdinou románu je hlavní postava starověkého eposu - Gilgameš, který byl králem města Urruk v asi 27. stol. před naším letopočtem v Mezopotámii. Podle pověstí byl ze dvou třetin Bůh, z jedné třetiny člověk. Stephan Grundy líčí v rozmáchlém epickém záběru jeho život od narození v královské rodině, mládí, výchovu, lásky atd. Z mladého Gilgameše se stává odvážný a moudrý vojevůdce, který zároveň hrdým vládcem i vášnivým milovníkem. Celoživotní přátelství krále Gilgameše se silákem Enkiduem však nakonec končí ostrou roztržkou a Enkiduova smrt Gilgameše silně zasáhne… Epická sága, založená na nalezených sumerských svitcích se stejnojmenným starověkým eposem, podrobně líčí život lidí v tehdejší Mezopotámii, v královských palácích, ale i venkovských chýších a na válečných taženích. V příběhu rovněž vystupují mýtické příšery, s nimiž se hrdinové dostávají do křížku, i četní bohové, kteří zasahují do života prostých smrtelníků, aby upravili běh světa podle svých představ. (Založil/a: Narael)

Stephan Grundy Stephan Grundy
*??.??.1967