Rostlinné omamné drogy

Rostlinné omamné drogy Originální název: Rostlinné omamné drogy

Start - 2002
ISBN: 80-86231-09-7

Start (2002) 80-86231-09-7 191

Publikace obdobného charakteru existují ve všech vyspělých státech světa a mají především informativní charakter. Úvodní kapitola je věnována otázce toxikomanie, tj. drogám a jejich charakteristice i vzniku drogové závislosti. Další je zaměřena na problematiku rostlinných drog u nás i ve světě. Podstatnou část tvoří deset významných rostlinných drog (konopí, mák, koka, kat, betel, kawa-kawa, peyotl, harmala durman, halucinogenní houby), u kterých je zachycena historie, původ a rozšíření, botanická charakteristika, chemická a farmaceutická část a možnosti zneužití. Publikace je určena širokému okruhu čtenářů, tj. jak laické veřejnosti, která by tak měla získat základní informace, tak i odborným pracovníkům, kteří s rostlinnými drogami a jejich užíváním přicházejí v rámci plnění pracovních povinností do styku. (Založil/a: Milena)

rahzul
  13. 10. 2014, 15:53
Krásná, přehledná příručka vhodná pro každého psychonauta :) Velice podrobný text je doplněn jak černobílými ilustracemi a chemickými vzorci, tak i barevnou fotopřílohou.