Koření a jeho léčivé účinky

Koření a jeho léčivé účinky Originální název: Koření a jeho léčivé účinky

Start - 2005
ISBN: 80-86231-34-8

Start (2005) 80-86231-34-8 135

Koření má nezastupitelnou roli v návratu k přírodním potravinám. Je to skupina, velmi specifická mimo jiné i tím, že ve většině případů obsahuje aktivní látky, které mají i léčivé účinky. Mnohdy se tedy překrývá s léčivými i aromatickými rostlinami. Cílem této publikace je seznámit širokou čtenářskou obec, zvláště milovníky koření, nejen s možnostmi využitíjednot1ivých druhů v kuchyni a dalších oblastech, ale především s jejich léčivými účinky. Právě léčení rostlinami, takzvaná fytoterapie, nabývá v posledních letech opět na významu a získává stále více příznivců. Kromě exotických druhů koření rostoucích v tropech a subtropech j sou do publikace zahrnuty i některé z těch, které rostou u nás a jejichž léčivé působení je buď málo známé, nebo naopak jejich účinky natolik významné, že je bylo nutné v publikaci uvést. Kromě využití ke klasickému způsobu léčení je u rostlin původem z Asie uvedena i charakteristika z hlediska tradiční čínské medicíny (TČM), neboť rozšiřuje a prohlubuje možnosti využití tohoto koření v léčebné praxi. (Založil/a: Milena)