Válka trpaslíků

Fantom Print (2012) 978-80-7398-184-6 528
Fantom Print (2009) 978-80-7398-041-2 528
Fantom Print (2006) 80-86354-75-X 528
Fantom Print (2005) 80-86354-57-1 528

Trpaslíci. Malí vzrůstem, velcí srdcem, vděčný cíl různých vtípků a žertů.
Ale žertovat na účet Boïndila nebo jeho dvojčete Boëndala se nedoporučuje. Své válečné sekery ovládají s takovým umem, že tlupa skřetů je pro ně jen malým předkrmem před pořádnou bitvou.
Tato dvojčata a trpaslík Tungdil se svou Ohnivou čepelí zničili zlo ohrožující Skrytou zemi. Ale není jim dopřáno klidu. Klan Třetích – zabijáků trpaslíků – spřádá nové intriky. Jejich ďábelský plán na zničení křehkého spojenectví elfů a trpaslíků se postupně naplňuje.
Jenže za hranicemi Skryté země se objevil nový nepřítel. Neznámý a neporazitelný. Božští avataři přinášejí naprostou zkázu a jistou smrt. Ruka trpaslíka, elfa ani člověka je nedokáže zničit.
Blíží se opravdový konec Skryté země?

(oficiální anotace) (Založil/a: Jakub Ehrenberger)

Samael
  31. 3. 2013, 14:20
Markus Heitz napsal fantastické pokračování.Hrdinské činý těchto prcků bude obdivovat většina čtenářů.
Methat
  16. 1. 2013, 11:43
Epické, hrdinské, smutné, zábavné a môžete si domyslieť ešte ďalšie vlastnosti tejto trpasličej knihy. Druhý diel je lepší a ďaleko komplikovanejší s množstvom detailov (aj keď niektoré detaily autorovi ušli) a predišiel prvý diel o veľký kus. Na konci knihy sa okrem Tungdila a ostatných nebudete hambiť za slzy ani vy...

"Prvních deset patří mně, aby bylo všem jasný."
"Chovej se slušně, nebo tě rozsekám jako petržel."
Boïndil Dvojčepel zvaný též jako Pruďas :-)
zdennanek
  12. 4. 2012, 20:30
Druhý díl trpaslíků mi přišel o něco slabší než první kniha .... ale pořád je to hodně záživný čtivo, pro všechny milovníky fantasy .... a už se těším na další pokračování ...
katches
  15. 10. 2013, 14:39
Předvídatelné zápletky mi přijdou sesmolené na poslední chvíli, aby se neřeklo je tam od všeho trochu (magie, třetí, alfové, skřeti, zase třetí a znova magové..a jako bonus avataři). Trošku mi to připadá, jako dílo nadaného žáka základky...
CerKar
  2. 7. 2013, 14:32
Markus Heitz má styl žáka páté třídy. To, co byl čtenář v prvním dílu ještě schopný akcpetovat (i když bylo od stránky 30 jasné, jak to dopadne a co se bude dít), tady už nejde. Umělá překombinovanost a zápletky jako z dětské knížky pohádek činí pokusy o dočtění tohoto braku utrpením ;-)