Ve stínu tvých křídel: Habsburkové v českých dějinách.

Ve stínu tvých křídel: Habsburkové v českých dějinách. Originální název: Ve stínu tvých křídel: Habsburkové v českých dějinách.

Grafoprint-Neubert. - 1995
ISBN: 80-85785-20-X

Grafoprint-Neubert. (1995) 80-85785-20-X 296

Kniha usiluje o nezaujatý pohled na rod Habsburků, jejich vládu hodnotí v evropském kontextu a pozornost věnuje proměnám postoje české společnosti k jednotlivým panovníkům. Součástí knihy je také bohatá a unikátní obrazová příloha. (Založil/a: SirJames)

CarolineS
  30. 12. 2013, 22:06
Dobře napsaná kniha, která možná trochu klame vzhledem, protože není tak úplně pro laiky, jak se při zběžném pohledu může zdát.
Téma Habsburků je zde dopodrobna zkoumáno, možná bych vytkla jen přílišné soustředění na jejich skutky, které se přímo dotkly českých zemí. Možná to chtělo aspoň zhruba nastínit činnost Habsburků i v ostatních državách. Ale zase na druhou stranu, to jsem opravdu nemohla čekat, když název zní "Habsburkové v ČESKÝCH dějinách".
Jinak naprosto bez výhrad - příjemně "odborný" tón autorů, velké ilustrace doplňující text i zhodnocení pověsti jednotlivých Habsburků se mi moc líbily.