Ve znamení Lva

ISBN: 978-80-7384-325-0

Baronet (2010) 978-80-7384-325-0 488
Baronet (1996)
Naše vojsko (1989)

K sedmistému výročí korunovace Jana Lucemburského vydává Baronet stěžejní dílo jednoho z nejlepších českých romanopisců věnujících se historickým tématům, román o králi, který byl pro Evropu vzorem rytířských ctností. Jan Lucemburský je jednou z nejrozporuplnějších postav naší historie. Světoběžník, hazardní hráč, vítaný host královských komnat, ale především rytíř vždy věrný svému slovu. Král, který náhodou stanul na českém trůně po boku Elišky Přemyslovny, zakladatel nové slavné dynastie, o němž mnozí vědí jen to, že kvůli svým výpravám ožebračoval království. Méně je známo, že položil základy katedrály sv. Víta a vystavěl mnoho klášterů a památných budov. Válečné úspěchy na evropských bojištích kolem něho vytvořily auru nepřemožitelnosti. Byl rytířem v pravém smyslu toho slova - v době, kdy čest a odvahu musel každý ukázat sám a své rytířství prokázat svými skutky. Zahynul tou nejslavnější smrtí, jeho dané slovo nemohla zrušit ani slepota. Slíbil pomoc francouzskému králi, a tohoto slibu si cenil více než vlastního života. (Založil/a: slide)

NiennaTasartir
  7. 2. 2015, 10:09
Poutavý román o životé rozporuplného Lucemburka. Líbilo se mi vykreslení mocenských bojů mezí králi, císařem a papežem, které často uvádělo činitele do nezáviděníhodných pozic. Jako historický román s fakty se dá říci, že je dostačující, mně tam ale něco chybělo, jen ještě nevím co.