Tažení

Originální název: Crusade

Nakladatelství Lidové noviny - 2010
ISBN: 978-80-7422-016-6

Nakladatelství Lidové noviny (2010) 978-80-7422-016-6 418

Boj templářů ve Svaté zemi za křesťanskou víru a naplnění mystického poslání samotného řádu pokračuje. Příběhy jednotlivých postav jsou dramaticky rozvíjeny v období vymezeném skutečnými událostmi v letech 1274 až 1291. Dlouhodobá strategie udržování míru v této horké oblasti je narušena obchodními zájmy jednotlivců, neshodami křesťanských vládců a zákulisní politikou církve. Kniha vrcholí barvitým líčením pádu poslední templářské državy, města Akkon, dobytého mamlúckými vojsky. Hrstka templářů uniká podzemními chodbami do přístavu... (Založil/a: slide)

Robyn Young Robyn Young
*1975

Richie
  30. 12. 2015, 0:02
Druhý díl pokračuje v dobré kvalitě příběhu, byť se mi místy zdál poněkud překombinovaný. Zápletky a především činy padouchů byly občas na hranici únosnosti, což trochu sráží dobrý dojem z knihy. Historické reálie jsou nicméně velmi dobře popsané, boje o poslední pozice křižáků ve Svaté zemi jsou přiměřeně napínavé i zajímavé. Uvítal jsem možnost sledovat popisovanou historii jak ze strany křesťanů, tak ze strany mamlúckých muslimů. Je dobře, že na konci knihy jsou vysvětlivky autorky k historickým událostem i popis postav s vyznačením toho, která je historicky doložená a která fiktivní. Četba příběhu z tohoto období byla příjemná, a tak se mohu těšit na třetí díl. 75%
Zany
  7. 8. 2015, 13:54
Druhý díl je asi nejlepší z celé trilogie. Buď autorka chytla to správné tempo, nebo to může být tím, že toho o bojích ve Svaté zemi nevím tolik, abych mohl srovnávat, nicméně děj i zápletky mi připadají věrohodné a uvěřitelné