Anglické růže

Originální název: English Roses

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01235-9

Albatros (2003) 80-00-01235-9 46

Kniha Anglické růže je první ze série pěti knih pro mladé čtenářky od 7 let, má 48 stran a je bohatě ilustrovaná významným americkým výtvarníkem a designerem Jeffreym Fulvimarim. Příběh vypráví o čtyřech jedenáctiletých dívkách, nerozlučných přítelkyních, které si říkají Anglické růže. Mají hodně společného chodí do stejné školy, bydlí ve stejné čtvrti, čtou stejné knížky, líbí se jím stejní kluci a všechny společně závidí Binah, překrásné dívce ze sousedství, která má podle nich dokonalý život. Sketečnost je ale jiná a všechny dívky musí ujít kus cesty, aby pochopily rozdíl mezi realitou a klamným zdáním. Při psaní knihy vycházela Madonna především ze svých osobních zkušeností: Jako malá jsem často žárlila na stejně staré dívky a záviděla jsem jim. Měla jsem k tomu hodně důvodů, záviděla jsem jim jejich matky nebo to, že jsou hezčí a bohatší. Člověk ale musí nejdříve dospět, aby si uvědomil, že těmito emocemi jen ztrácí čas. Anglické růže jsou tedy citlivým vyprávěním o závisti, žárlivosti a zbytečné bolesti, kterou způsobují. (Založil/a: Terman)

Madonna Madonna
*16.08.1958