Originální název: The Complete Art of War

ISBN: 978-80-87222-35-5

B4U Publishing (2014) 978-80-87222-35-5 104
B4U Publishing (2008) 83-7361-821-X 296
Helion (2005)

Dva slavné čínské traktáty pojednávající o zásadách taktiky a strategie, které platí nejen v armádě, ale též v obchodě nebo v osobním životě.
"Umění války" od Sun-c' a "Způsoby boje" od Sun Pina představují soubor doporučení a rad pro každého, kdo vede skupinu lidí, čelí výzvám a bojuje za sebe i své podřízené. Nauka, která tvoří obsah této knihy, nevyžaduje žádnou vědeckou průpravu a je přístupná všem čtenářům. Slova čínských mudrců jsou doplněna komentářem, který objasňuje obtížnější pasáže, popisem situačního kontextu a náměty, jak je aplikovat v každodenním životě.
Ovládnutí účinné strategie je užitečné nejen ve válce, ale také v každodenním životě. Nauku Sun-c' lze použít při jednání, vymáhání pohledávek, v marketingu, reklamě, sportu, v konkurenčním boji, při řízení kolektivu nebo obraně vlastních zájmů.

"Kdo zná protivníka a zná sebe vybojuje sto bitev beze ztrát. Kdo nezná protivníka, ale zná sebe jednou zvítězí jednou prohraje. Kdo nezná protivníka ani sebe ztratí každou bitvu.“ (Založil/a: Rithis)

SunZi SunZi
*544 př.n.l - †496 př.n.l

Lucy Sisk
  11. 10. 2015, 12:40

Vybrala jsem si několik veršů, které se mi zdály nejlepší. Jako knihu jsem ji prostě nemohla odložit. Po tolika letech a jeho "rady" jsou stále aktuální a vztahují se na život.

Vrcholem není svést spoustu bitev
a vyhrát je, vrcholem je zlomit
odpor nepřítele bez boje.

Dosáhnout vítězství jen v případě,
že je cesta k němu osvědčená,
není znakem skvělého vojevůdce.
thefreakinside
  3. 7. 2013, 14:07
Velmi moudrá slova, s každým přečtením se dá najít něco nového, nová myšlenka, nová pravda. Aplikovat lze v mnoha směrech a situacích :)
Niaro
  27. 11. 2012, 1:45
Hned ze začátku bych rád upozornil, že toto nadčasové veledílo není receptem na úspěch. Je to soubor pravidel a rad, které nelze jen tak číst, ale velmi dlouze studovat, abychom došli alespoň ke zlomku pochopení. Dojdeme-li k pravému pochopení těchto rad a budeme-li se podle nich řídit, usnadní nám to řešení nejen mezilidských problémů, což následně vede k úspěchu. Jak vidíte cesta je dlouhá a sám za sebe říkám, že ikdyž jsem to přečetl a věnoval značné úsilí pochopit, nepovedlo se mi to ani s desetiny. Ale teď už vím, kam si v lecjakých životních situacích mohu sáhnout pro radu :)
V.Silver
  20. 11. 2011, 22:58
Kniha, která je povinnou četbou nejen na vojenské akademii ve West Pointu, ale i v mnoha firmách - její přesah z válečnictví do roviny "běžného" života je ohromující, zvláště proto, že se jedná o dílo staré přes dva a půl tisíce let... je stále aktuální. A mimo to je psána krásným výrazivem staré čínštiny!
Plk. Cathcard
  21. 12. 2016, 21:47
Táto kniha je Bibliou vojenských stratégov a rozhodne nie neprávom. Udivuje ma, ako dokonale je aplikovateľná aj na dnešný moderný a rýchly svet. Neustále prizvukuje rýchlosť a nečakanosť vojenských akcii a úderov, pričom z histórie vieme, že velitelia robievali častokrát presný opak. Potom to aj tak neslávne dopadlo (zákopová vojna počas 1. svetovej atp.).

Ak chce niekto pochopiť súčasný svet, rozhodne by si mal túto 2500 rokov starú knihu prečítať. Už tam sa hovorí, že treba maskovať svoje skutočné úmysly, aby na nás nepriateľ nevedel vhodne reagovať. Taký pán Putin musí mať túto brožúrku naštudovanú odpredu-odzadu.

Ak mi niekto chce podsúvať nejaké názory o svetovej politike a nečítal Sun-Tsua, alebo ho dokonca ani nepozná, takého človeka proste nemôžem brať vážne.
Rithis
  30. 11. 2009, 13:59
Jde o úžasnou knihu současného managementu. To co se učí na ekonomických školách na managementu naleznete v této knize.
Kniha se skládá ze dvou částí - Umění války a Způsoby boje. Zajímavá a poučná je hlavně ta první část. Všechny myšlenky mistra Sun jsou kvalitně komentovány s důrazem na využití jeho myšlenek na současný zejména obchodní život.
Výborná kniha pro managery, vedoucí a šachisty.