Originální název: The Complete Art of War

ISBN: 978-80-87222-35-5

B4U Publishing (2014) 978-80-87222-35-5 104
B4U Publishing (2008) 83-7361-821-X 296
Helion (2005)

Dva slavné čínské traktáty pojednávající o zásadách taktiky a strategie, které platí nejen v armádě, ale též v obchodě nebo v osobním životě.
"Umění války" od Sun-c' a "Způsoby boje" od Sun Pina představují soubor doporučení a rad pro každého, kdo vede skupinu lidí, čelí výzvám a bojuje za sebe i své podřízené. Nauka, která tvoří obsah této knihy, nevyžaduje žádnou vědeckou průpravu a je přístupná všem čtenářům. Slova čínských mudrců jsou doplněna komentářem, který objasňuje obtížnější pasáže, popisem situačního kontextu a náměty, jak je aplikovat v každodenním životě.
Ovládnutí účinné strategie je užitečné nejen ve válce, ale také v každodenním životě. Nauku Sun-c' lze použít při jednání, vymáhání pohledávek, v marketingu, reklamě, sportu, v konkurenčním boji, při řízení kolektivu nebo obraně vlastních zájmů.

"Kdo zná protivníka a zná sebe vybojuje sto bitev beze ztrát. Kdo nezná protivníka, ale zná sebe jednou zvítězí jednou prohraje. Kdo nezná protivníka ani sebe ztratí každou bitvu.“ (Založil/a: Rithis)

SunZi SunZi
*544 př.n.l - †496 př.n.l

thefreakinside
  3. 7. 2013, 14:07
Velmi moudrá slova, s každým přečtením se dá najít něco nového, nová myšlenka, nová pravda. Aplikovat lze v mnoha směrech a situacích :)
Lucy Sisk
  11. 10. 2015, 12:40

Vybrala jsem si několik veršů, které se mi zdály nejlepší. Jako knihu jsem ji prostě nemohla odložit. Po tolika letech a jeho "rady" jsou stále aktuální a vztahují se na život.

Vrcholem není svést spoustu bitev
a vyhrát je, vrcholem je zlomit
odpor nepřítele bez boje.

Dosáhnout vítězství jen v případě,
že je cesta k němu osvědčená,
není znakem skvělého vojevůdce.
Niaro
  27. 11. 2012, 1:45
Hned ze začátku bych rád upozornil, že toto nadčasové veledílo není receptem na úspěch. Je to soubor pravidel a rad, které nelze jen tak číst, ale velmi dlouze studovat, abychom došli alespoň ke zlomku pochopení. Dojdeme-li k pravému pochopení těchto rad a budeme-li se podle nich řídit, usnadní nám to řešení nejen mezilidských problémů, což následně vede k úspěchu. Jak vidíte cesta je dlouhá a sám za sebe říkám, že ikdyž jsem to přečetl a věnoval značné úsilí pochopit, nepovedlo se mi to ani s desetiny. Ale teď už vím, kam si v lecjakých životních situacích mohu sáhnout pro radu :)
V.Silver
  20. 11. 2011, 22:58
Kniha, která je povinnou četbou nejen na vojenské akademii ve West Pointu, ale i v mnoha firmách - její přesah z válečnictví do roviny "běžného" života je ohromující, zvláště proto, že se jedná o dílo staré přes dva a půl tisíce let... je stále aktuální. A mimo to je psána krásným výrazivem staré čínštiny!
Rithis
  30. 11. 2009, 13:59
Jde o úžasnou knihu současného managementu. To co se učí na ekonomických školách na managementu naleznete v této knize.
Kniha se skládá ze dvou částí - Umění války a Způsoby boje. Zajímavá a poučná je hlavně ta první část. Všechny myšlenky mistra Sun jsou kvalitně komentovány s důrazem na využití jeho myšlenek na současný zejména obchodní život.
Výborná kniha pro managery, vedoucí a šachisty.