Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Štěstí přijde zítra

71%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Štěstí přijde zítra Originální název: Štěstí přijde zítra

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Albatros - 1979
Počet stránek: 137
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 53x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (1979) 137
Státní nakladatelství dětské knihy (1960)

V knize autorka líčí osudy českého děvčátka zavlečeného za války do Německa. Německá Leni Freiwaldová se mění v českou Lenku Sýkorovou, která se vrátila i se svojí maminkou, která přežila koncentrační tábor. Vrátily se do Čech do malého městečka na Šumavě za svým dědečkem. Lenka obdivovala všechny květiny na zahradě a líbilo se jí tu více než v Německu. Čechy jí připadaly krásné a čisté, i lidé okolo nich byli na ně hodní. Maminka jí pomáhala s učením a přihlásila jí do základní školy, kde se zase naučila česky. Potkala spoustu nových kamarádů, ale na své kamarády v Německu nezapomněla. Také za Lenkou přijela její kamarádka Erna až z Prahy a vyprávěla jí své smutné zážitky z koncentračního tábora. Hodně si rozuměly, ale Lenky nejlepší kamarádka zůstává Toni Weber z Německa. Maminka Lence zakazovala dopisy do Německa. Chtěla, aby Lenka i ona zapomněly na ty zlé časy v Německu. Ale nakonec, když maminka viděla snahu Lenky jak ve škole tak doma, povolila jí dopis do Německa pro Toni, ve kterém jí zvou Lenka a maminka do Čech. Kniha končí příjezdem Lenčiny nejlepší kamarádky do Čech. (Založil/a: z-zdenina)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

maurarita
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 8. 2015, 12:38
Kniha je pokračováním prvního dílu o děvčátku které bylo na převýchově v Německu. Tady je již zpátky u své maminky a učí se žít zpátky ve své zemi.
chipushit
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 9. 2016, 16:01
Obsahuje spoiler spoiler Druhý díl Leni mě zklamal, politická agitace z toho až kapala. Komunistická uřitelka, reakční spolužák utekl s matkou do Německa a nakonec je přednášen Máj ze Svobodné Evropy?
melanie
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 7. 2014, 17:18
Druhý díl je oproti tomu prvnímu jaksi jiný. Děj probíhá během několika let. Člověk přečte jeden odstavec a další se odehrává o půl roku později.
mmiri
60% 60% 60% 60% 60%
  5. 9. 2011, 13:46
Tato knížka mě již zdaleka tak nebavila jako Říkali mi Leni. Ano knížka je pro děti, ale myslím, že už je to slabý odvar prvního dílu. Navíc příliš politické na dětskou knížku...