Měsíční svit

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-099-3

Fantom Print (2010) 978-80-7398-099-3 288

Poté, co zachránili svět před ďábelskými příbuznými svého otce, se Kal Leandros se svým nevlastním bratrem Nikem usadili v novém bytě. Našli si také novou práci – působí jako tělesná stráž a soukromí detektivové. A v New Yorku, kde si nadpřirozené bytosti vykračují po ulicích úplně stejně jako normální lidé, je práce dost. * Kvůli poslednímu případu musí v přestrojení proniknout do prostředí Klanu, vlkodlačí mafie. Jeden z menších klanových bossů má podezření, že se ho chce někdo zbavit, ale chybí mu důkazy. Nejlepší místo, kde začít, bude zadní místnost Měsíčního svitu, hráčského doupěte určeného výhradně pro nelidi. Kal si myslí, že to bude jednoduchá a rychlá práce. Ale to se velmi, velmi mýlí... (Založil/a: Kooky)

Rob Thurman Rob Thurman
*03.08. 1941

togaf
  15. 3. 2012, 8:26
Občas jsou příběhy Kala a Nika trochu předvídatelné, ale když čtení téhle série je taková zábava! Osobně nejvíc oceňuji skvělé Kalovi vtipy, jeho přirovnání mě na několika místech rozesmálo. Akce je v tomhle románu opravdu hodně, místy až trochu moc. Po dočtení knížek z téhle série si připadám vyčerpaná, ale spokojená.
boboking
  2. 12. 2010, 17:47
„Narodil jsem se jako stvůra. Na tom není nic zvláštního, no ne? Stvůry jsou v tomhle světě všude. Ale já nemluvím o nějakém upoceném pedofilovi nebo sériovém vrahovi, který má doma ve sklepě pohřbený studený a tichý harém.“
Tak to je styl, kterým je napsaná kniha Rob Thurman „Měsíční svit“, pokračování předešlého „V Temnotě“, a tedy důvod, proč z té haldy urban fantasy, kde se to hemží upíry, vlkodlaky a jiným všemožným nadpřirozeným „svinstvem“, je právě tento cyklu u mne jasnou jedničkou.
Tato kniha stejně jako stovky dalších samozřejmě neaspiruje na nobelovku, protože jejím posláním je pobavit, a ne udivovat etickým posláním či jedinečnou stavbou vět. A pobavit tedy umí skvěle. Jak je už patrné z ukázky, autor (vlastně autorka) si z nebere žádné servítky a nemá ani zábrany. Celá příběh je především skvělým sledem šibeničního humoru a hlášek, které jsou základem komunikace mezi dvěma nevlastními bratry – Kalem a Nikem. Kal je hejsek, který má matku šlapku a otce něco horšího než upír. A je líný, nepořádný, zbrklý a impulzivní. Niko je precizní, metodický milovník chladných zbraní a především nejdokonalejší zabiják v širokém okolí. Prostě větší rozdíl v charakterech ani být nemůže. A tato dvojice se teď přimotá do války vlkodlačích gangů. I když časem samo zjistí, že až tak jasný vlkodlačí průšvih to není. Že tu hrají svoje mocenské hry i jiné „bytosti“.
Prostě kdo se chce pobavit stylem kulhánkovsko-žambochvských příběhů, určitě tento titul by neměl přehlédnout.