Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Měsíční svit

77%
4 31
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Měsíční svit
Autor:
Originální název: Moonshine
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-099-3
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 9x v oblíbených
v přečtených 53x v přečtených
v knihovně 25x v knihovně
k přečtení 27x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fantom Print (2010) 978-80-7398-099-3 288

Poté, co zachránili svět před ďábelskými příbuznými svého otce, se Kal Leandros se svým nevlastním bratrem Nikem usadili v novém bytě. Našli si také novou práci – působí jako tělesná stráž a soukromí detektivové. A v New Yorku, kde si nadpřirozené bytosti vykračují po ulicích úplně stejně jako normální lidé, je práce dost. * Kvůli poslednímu případu musí v přestrojení proniknout do prostředí Klanu, vlkodlačí mafie. Jeden z menších klanových bossů má podezření, že se ho chce někdo zbavit, ale chybí mu důkazy. Nejlepší místo, kde začít, bude zadní místnost Měsíčního svitu, hráčského doupěte určeného výhradně pro nelidi. Kal si myslí, že to bude jednoduchá a rychlá práce. Ale to se velmi, velmi mýlí... (Založil/a: Kooky)

(více)  

Štítky

více  
Rob Thurman Rob Thurman
*03.08. 1941

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

togaf
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 3. 2012, 8:26
Občas jsou příběhy Kala a Nika trochu předvídatelné, ale když čtení téhle série je taková zábava! Osobně nejvíc oceňuji skvělé Kalovi vtipy, jeho přirovnání mě na několika místech rozesmálo. Akce je v tomhle románu opravdu hodně, místy až trochu moc. Po dočtení knížek z téhle série si připadám vyčerpaná, ale spokojená.
boboking
  2. 12. 2010, 17:47
„Narodil jsem se jako stvůra. Na tom není nic zvláštního, no ne? Stvůry jsou v tomhle světě všude. Ale já nemluvím o nějakém upoceném pedofilovi nebo sériovém vrahovi, který má doma ve sklepě pohřbený studený a tichý harém.“
Tak to je styl, kterým je napsaná kniha Rob Thurman „Měsíční svit“, pokračování předešlého „V Temnotě“, a tedy důvod, proč z té haldy urban fantasy, kde se to hemží upíry, vlkodlaky a jiným všemožným nadpřirozeným „svinstvem“, je právě tento cyklu u mne jasnou jedničkou.
Tato kniha stejně jako stovky dalších samozřejmě neaspiruje na nobelovku, protože jejím posláním je pobavit, a ne udivovat etickým posláním či jedinečnou stavbou vět. A pobavit tedy umí skvěle. Jak je už patrné z ukázky, autor (vlastně autorka) si z nebere žádné servítky a nemá ani zábrany. Celá příběh je především skvělým sledem šibeničního humoru a hlášek, které jsou základem komunikace mezi dvěma nevlastními bratry – Kalem a Nikem. Kal je hejsek, který má matku šlapku a otce něco horšího než upír. A je líný, nepořádný, zbrklý a impulzivní. Niko je precizní, metodický milovník chladných zbraní a především nejdokonalejší zabiják v širokém okolí. Prostě větší rozdíl v charakterech ani být nemůže. A tato dvojice se teď přimotá do války vlkodlačích gangů. I když časem samo zjistí, že až tak jasný vlkodlačí průšvih to není. Že tu hrají svoje mocenské hry i jiné „bytosti“.
Prostě kdo se chce pobavit stylem kulhánkovsko-žambochvských příběhů, určitě tento titul by neměl přehlédnout.