Originální název: Desert Dawn

Ikar - 2011
ISBN: 80-7218-840-2, 978-80-249-1680

Ikar (2011) 80-7218-840-2, 978-80-249-1680 238
Alpress (2003)

Mimořádně krásná žena, která pochází ze Somálska dokázala dobýt svět jako topmodelka tak velkolepým způsobem, že to nemá v historii modelingu obdoby. Waris se narodila v tradičním prostředí pouštního kočovného kmene a formou knihy podává očité svědectví o zdejším hladomoru, nesvobodě a násilí, které byla nucena vytrpět.
Svítání v poušti je příběh její touhy po návratu, příběh o hledání cesty domů. Waris touží vrátit se do míst, kde se narodila, a podívat se na ně jinýma očima. Ví, že už vždycky bude ze všech sil hájit práva žen a hledat cesty jak pomáhat hladovějícím z afrického kontinentu. Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh navázal na knihu Květ pouště. (Založil/a: Kahlan)

Waris Dirie Waris Dirie
*??.??.1965

b.w.
  6. 6. 2014, 11:57
Kniha se mi líbila stejně tak jako první díl, je čtivá a plná zajímavých informací a myšlenek. Waris má můj veliký obdiv.
Muficek01
  11. 10. 2011, 20:37
Oproti prvnímu dílu (Květ pouště) je to dost slabé. Děj není tak poutavý, kniha mi celkově moc nezaujala.