Angelologie

Angelologie Originální název: Angelology

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2801-3

Knižní klub (2010) 978-80-242-2801-3 424

Andělé a lidé kdysi zplodili potomky – a bylo to zlé plémě, které zatratil sám Bůh. Jenže oni stále žijí mezi námi...
Evangeline byla malou dívenkou, když ji její otec přivedl do kláštera sv. Růženy. Zde žije tichým životem řádové sestry, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Abigail Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů spojených s klášterem, pátrajících po mocných a zákeřných potomcích padlých andělů. Evangeline odhaluje po tisíciletí zuřící boj mezi andělskou rasou Nefilim a angelology, mezi které patřili i její rodiče.
Neobvykle vysocí, krásní a zločinní Nefilim se od počátku civilizace pohybovali v zákulisí historie a usilovali o opětovné získání své bývalé moci. Percival Grigori je jedním z nich, pomalu však umírá na záhadnou nemoc. Je klíčem k jeho uzdravení lyra mytického Orfea, po které pátrají celé generace angelologů? Dokáže ho Evangeline zastavit, než svou strašnou sílu obrátí proti lidstvu? A zatím hluboko v jeskyni v nepřístupných bulharských horách dlí praotcové zlovolných andělů, jejich smrtonosná záře proniká klecemi, v nichž jsou uvězněni tisíce let, a jejich hněv se stupňuje... (Založil/a: elyon)

Danielle Trussoni Danielle Trussoni
*09.11.1973

MargarethMatthews
  7. 1. 2013, 20:54
Po trošku hůře stravitelném začátku, jsem začala objevovat opravdu napínavý děj, který byl mnohdy překvapivý. Mnohým se může zdát prostředí kostela netradiční nebo nepříjemné, avšak postupem se ukáže smysl i tohoto neobvyklého místa. Můžu doporučit, ale na druhou stranu si nejsem jistá, jestli tato kniha bude patřit k mým "top".
Nnelly
  13. 9. 2011, 12:53
Dostala jsem knihu ke svátku a ze začátku byla příjemně překvapená, že jde zase o něco jiného se zajímavým nápadem, sympatickou hrdinkou a především hezkým stylem psaním, který dnešním YA Fantasy podle mě velice chybí (ano, jsou čtivé, ale většina z nich by se podle svých obsahů a zkracování vět snad ani neměla řadit mezi romány), jenže... A to veliké jenže, po pár desítkách stránek vás kniha přestane bavit, protože zjišťujete, že i když už jste skoro v polovině, stále se nic neděje a není to napětí, ale spíš znuděnost... Protože s dalšími sttránkami a stránkami se prostě nic a nic neděje a je jen velmi složité knihu dočíst (přestože ji mám doma víc než půl roku, já ji zatím nedočetla)
jana80
  19. 1. 2012, 7:54
Zaujala mě krátká anotace o knize na jednom internetovém portále. Tak jsem se rozhodla, že si ji musím přečíst. Když jsem ji konečně sehnala tak jsem se pustila hned do čtení. Začátek byl napínavý a vypadalo to na super knížku. zhruba v půlce mě přestala bavit ani nevím čím to bylo. Nakonec jsem byla ráda, že kniha končí. Asi jsem také čekala něco více.
jakub.s
  5. 12. 2011, 21:19
Já si tedy dovolím hodně důrazně nesouhlasit. Knihu jsem doslova zhltal asi za tři dny. Klášterní prostředí dodalo knize IMHO zajímavý ráz. Později jsem nebyl znuděný, ale ohromený, napjatý, co se stane dál. Konec mě pak neskutečným způsobem položil na lopatky :) Už se nemůžu dočkat, až autorka dopíše pokračování.
Slarque
  28. 5. 2014, 15:27
Nejvíce se mi zamlouval ten flashback (skoro třetina knihy) odehrávající se za druhé světové války. Jinak jsem si prostě jen vyzkoušel žánr romantické fantasy, nijak mne sice neotrávil, ale na další pokračování románu zvědav nejsem.
trynitrix
  28. 2. 2012, 21:26
Hodně sem dávala na komentáře jak se jim knížka nelíbila atd. proto mi začátek trval dlouho než jsem to překousla a jsem ráda že jsem knihu neodložila, příběh byl skvělí i když bych knihu podruhé nečetla nemůžu jinak než chválit i když některé pasáže byli hodně rozsáhlé nudné a něčemu jsem i nerozuměla tak i přesto mě příběh pohltil i když myslím že konec bych si představovala jinak jsem zvědavá na další díl.Upozorňuji je to tak trošku těžší četba a hodně se musí u toho přemýšlet ale jinak fajne ale to už je jen můj názor.
Matěj
  15. 7. 2016, 19:43
Je to fajn. Rozhodně to není taková sr..ka, jako série Twilight. Nebudou Vás prudit zamilovaný kydy, každou druhou větu. Děj odsýpá a hlavně flashbacková část je opravdu supr. Rozhodně tomu dám šanci a druhý díl si pořídím.
Blondie
  7. 2. 2015, 9:54
Přestože je kniha poměrně obsáhlá, za celou dobu čtení jsem si nebyla schopná k postavám vybudovat jakýkoliv vztah. Takže mi byl jejich osud vlastně úplně lhostejný. S klidem mohu parafrázovat Salieriho repliku z filmu Amadeus: "Příliš mnoho slov."
gggulas
  13. 9. 2011, 20:08
Musím souhlasit s uživatelkou NNELLY! Kniha mi doma leží už asi půl roku též, dokonce i více a nemohu ji dočíst. Já taková čtenářka, která nevydrží bez knížky! I mi celkem vadí prostředí mezi jeptiškami a kostelem, ale to by se pořád dalo překousnout, tak musím říct, že mě vůbec zatím neoslovila. Chybí mi k přečtení asi půlka, ale netuším, zda ji dočtu. Hodně mě to štve, protože jsem od této knihy čekala více. Asi špatně:(
Mach
  22. 5. 2012, 20:16
Podle popisu se mi tato kniha líbila a věděla jsem,že ji musím mít. Ještě než jsem si ji koupila ,tak jsem si zde přečetla hodnocení od ostatních uživatelů,tak jsem mírně zaváhala,ale nakonec jsem si ji koupila a jsem za to ráda. Moc dobře napsané,popisy delší mám ráda ,bádání .Moc se mi tato tématika zalíbila a byla jsem zklamaná,že jsem už knihu dočetla.Jen kdyby už bylo pokračování,těším se:)
Faira
  28. 1. 2012, 19:27
Jedno z mých největších zklamání. Příběh by mohl být dobrý, ale ještě jsem nenarazila na podobný způsob, jak ho pohřbít pod sutiny "faktů" a "důležitých zkutečností". Autorce by bohatě stačila polovina stránek, aby napsala dobrou knížku. Místo toho tu máme věčné káčokolem a omáčku, která mě opravdu nezajímala. Vadilo mi, jak si knížka hraje na Šifru mistra Leonarda a jim podobné. - U toho se člověk aspoň baví, ale tohle bylo zbytečně zdlouhavé a nudné.