Co by se stalo, kdyby... aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy

Co by se stalo, kdyby... aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy
Originální název: Co by se stalo, kdyby... aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy

Petrklíč - 2010

Petrklíč (2010) 250

Také vám bylo někdy smutno při čtení učebnic našich dějin? Tak zkuste popustit uzdu své fantazii prostřednictvím autorových úvah o udatných, odvážných, nepodplatitelných, šlechetných a talentovaných osobnostech, zanícených pro své přesvědčení, a jak uvidíte v této knize, obdařených notnou dávkou štěstí válečného, diplomatického i osobního.
Jak by mohlo České království vypadat a vyvíjet se a jak jinak by mohli naši předkové prožívat své každodenní starosti, nám autor nabízí v patnácti kapitolách. Dozvíte se, že Jan Hus byl doživotně internován v klášteře v Baltském moři, Jana Žižku oběsili v Českých Budějovicích, Karla IV. otrávili v severní Itálii, Jaroslav Hašek dostal Nobelovu cenu za literaturu a bitva na Bílé hoře se nekonala.
Autor i nakladatelství jsou přesvědčeni, že tato kniha vám zpříjemni volné chvíle a že si i leccos zopakujete z našich národních dějin.

Texty:
- Bitva na Bílé hoře se nekonala
- Albrecht z Valdštejna se stal českým králem
- Jan Sladký Kozin dostal milost od císaře
- František Palacký byl zvolen prvním českým prezidentem
- Jaroslav Hašek dostal Nobelovu cenu (Založil/a: icekafe)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

Paity
  6. 9. 2013, 20:57
Mámm rád otázku kdyby, nejsem jako historici, kteří ji nesnáší. Ale když už o tom někdo píše, musí to mít hlavu a patu. V tomhle směru ale kniha ňesplňuje téměř nic.