Frankenstein 1 : Nevděčný syn

Frankenstein 1 : Nevděčný syn Originální název: Frakenstein. Book one, Prodigal son

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-396-6

XYZ (2010) 978-80-7388-396-6 352

První kniha série Frankenstein.

Každé město má svá tajemství, žádné však není tak strašlivé jako toto. Právě před vámi stojí - tajemný, bájný, hrůzný i kouzelný... Frankenstein.
Oslavovaná představivost Deana Koontze dala vzniknout působivému rozvinutí jednoho z nejklasičtějších příběhů všech dob. Pokud si myslíte, že znáte legendu, víte jen půlku pravdy.
Deukalión, tetovaný muž záhadného původu, mistr iluzí, prošel staletími s tajemstvím horším než smrt. Přijíždí do New Orleans v době, kdy v ulicích řádí sériový vrah - vrah, který si své oběti pečlivě vybírá pro lidskost, kterou v sobě postrádá. Deukalióna jeho cesta zavede k chladné a drsné policistce Carson O'Connorové a jejímu věrnému parťákovi Michaelu Maddisonovi, kteří pátrají po onom zabijákovi. Brzy však objeví něco mnohem děsivějšího: celou rasu zabijáků, kteří jsou mnohem lepší - a horší - než lidé. Objeví i jejich ze všech nejhrozivějšího, šíleného, takřka nesmrtelného stvořitele Viktora Hélia - kdysi známého jako Viktor Frankenstein. (Založil/a: icekafe)

Dean Koontz Dean Koontz
*09.07.1945

Kevin J. Anderson Kevin J. Anderson
*27.03.1962

illy
  18. 4. 2012, 15:00
Moderní verze Frankensteina ze začátku připomíná dort, co si pekli kočička s pejskem. Po zorientování se člověk dostane do děje a ten odsýpá opravdu dobře. Koontz píše od výborných knih až po blbiny, tato je docela nadprůměrná a já se těším na další díl. Původně mělo vzniknout jako TV seriál (režírovat měl Scorsese!!), po neshodách se studiem vznikl pouze céčkový film....
ondrasek
  1. 4. 2016, 7:59
Volné pokračování Frankensteina a jeho monstra je vymyšleno geniálně.
Nová, odolnější lidská rasa se nerodí, ale tajně vyrábí v laboratořích Viktora Frankenstiena a postupně je infiltrována do nic netušící lidské společnosti. Super námět.
Co bych vytkl, tak je přemíra postav. Kniha byla původně psána jako TV scénář a proto je asi tak zalidněna, diky čemuž jsem se zpočátku v příběhu hůře orientoval a i bylo dle mého bouráno tempo děje (pak jich Dean pár zkrouhnul a už to bylo lepší).
Proto jsem něco srazil z hodnocení, ale jinak paráda.
Ange014
  20. 11. 2012, 12:44
Zajímavé, napínavé a originální pojetí klasického příběhu. Dean Koontz je pro mě rozporuplným autorem, ale v tomhle díle rozhodně převažují jeho klady. Příběh nenudí, protože se stále něco děje a navíc vše pozorujeme z mnoha úhlů pohledu. Moc se těším na pokračování.
cubajz
  26. 10. 2012, 11:13
Bezvadná resuscitace klasického Frankensteina hozená do současnosti a okořeněná příslibem mysteria. Už se moc těším, jak se to bude dál vyvíjet!
lennyd
  29. 6. 2013, 18:09
Kniha se sice v daný okamžik četla docela dobře, ale když nad tím tak zpětně přemýšlím, tak mne ani vlastně nějak extra nezaujala. Hlavně mi vadila roztříštěnost příběhových linií - které se sice sem tam trochu protknou, ale většinu času si každá jede po svým - ať už je to Deukalión se svými schopnostmi, pátrání policistů Carson O'Connorové a Michaela Maddisona po sadistickém vrahovi a nebo příběhová linie Viktora Hélia, stvořitele nové rasy. Věřím, že v pokračování se to začne trochu více propojovat..
bladeone
  26. 8. 2011, 19:15
Od Koontze je to má druhá knížka a musím říci, že je to velice zajímavě a šikovně zpracovaná verze Frankensteina,už se těším na pokračování, jen škoda že dalši díl vyjde az v první půlce dalšího roku :-(
Arrowka
  14. 7. 2012, 19:45
Další z Koontzových románů, u kterých se mi odvíjí před očima ubohý céčkový thriller a já si říkám, jak jsou myšlenky zoufale nepřenositelné. Úplně poprvé se mi udělalo od scény v knize fyzicky špatně.