Park ozvěn

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-358-3

Domino (2007) 978-80-7303-358-3 352

Dvanáctá kniha série Harry Bosch.

Představte si, že jste mohli zachránit devět lidských životů, ale kvůli vlastní nedbalosti jste to neudělali. A představte si, že s tímto vědomím musíte žít.
Právě s takovou situací se musí vyrovnat Harry Bosch. V roce 1993 byl přesvědčen, že pro dopadení vraha mladičké Marie Gestoové udělal vše, co bylo v jeho silách. Navzdory veškeré snaze tenkrát neuspěl a z nevyřešeného případu se pro něj stala profesionální černá můra.
Vše se změní v okamžiku, kdy mu okresní státní zástupce sdělí, že byl dopaden dvojnásobný vrah, který je ochoten doznat se k několika dalším vraždám - mimo jiné i k vraždě Marie Gestoové.
Bosch naslouchá doznání muže, jehož hledal a nenáviděl dlouhých třináct let. A právě tehdy si uvědomí, že v roce 1993 přehlédl stopu, která ho mohla dovést k vrahovi Marie Gestoové - a následně zabránit devíti dalším vraždám.
Bosch tak musí svádět boj na dvou frontách: ve dne je nucen přemáhat vztek a nezaujatě poslouchat arogantního masového vraha, který je mu bytostně odporný, a v noci bojuje s vlastními výčitkami a svědomím. Není divu, že se celá jeho profesionální čest a integrita začínají rychle rozpadat...

Pend
  3. 9. 2013, 6:59
Další vydařená kniha s Harry Boschem. Případ je náležitě komplikovaný, někteří policisté zkorumpovaní a Bosch cítí šanci vyřešit starý případ vraždy.
scajo
  21. 4. 2013, 12:39
Dobrý detektivní thriller. Ale chybí mu větší spád a taky by neškodilo víc napětí. Každopádně hnusná scéna z "hnízda" je nezapomenutelná. Spokojenost.
Pajky
  25. 8. 2015, 20:20
Harry znovu v jednotce, která řeší odložené případy. Tentokrát se mu ozve návladní, že má k dispozici vraha, co se chce přiznat ke staré vraždě. Tím to samozřejmě všechno začíná, jsem rád, že se vrátila i Kiz a Rachel. Trošku mě zklamal konec, ale celkově jsem se zamotaným příběhem spokojený.
Liwilterhage
  2. 1. 2012, 14:25
Četla jsem sice zkrácenou verzi knihy, ale hned od samého začátku jsem si Harryho oblíbila. Je to přesně ta hlavní postava knihy, kvůli kterým se knihy čtou.
I samotná zápletka tohoto dílu byla zajímavá, poutavá, napínavá - jednoduše výborná.
Bylo to mé první setkání s Harry Boschem a jsem si jistá, že jsme se neviděli naposled.