Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tkadlec

50%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tkadlec Originální název: Weaver
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-815-9
Počet stránek: 406
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2010) 978-80-7381-815-9 406

Závěrečná kniha tetralogie Plátno tkané časem.

Luftwaffe nemilosrdně ničí RAF a k plážím Sussexu i Kentu dorazily německé invazní čluny. Británie se probouzí do hrůzné reality - jih Anglie obsazuje wermacht.
Na ostrově zuří zoufalá bitva, která má zastavit německé invazní jednotky. Několik jedinců se v nastalé panice a chaosu snaží zjistit, co se vlastně stalo - je to vyvrcholení nějakého plánu, který se chystal celá staletí, nějakého záhadného spiknutí, jež má navždy změnit historii?
Stephen Baxter nás v románu Tkadlec, posledním dílu své tetralogie, zavádí do Británie za druhé světové války. Něco je ale jinak, než mělo být. Němci se vyloďují v Anglii a Britské ostrovy zažívají téměř devět set let po Vilému Dobyvateli další invazi. Tkadlec už není historickým románem, ale kontrafaktuální historií, je to příběh o tom, co se mohlo stát, kdyby... (Založil/a: icekafe)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 10. 2015, 22:18
Budoucnost se díky zásahům do minulosti přece jen nakonec trochu změnila a tak je v tomto čtvrtém díle podniknuta úspěšná invaze Němců do Británie. Tím pádem je kniha hlavně v úvodu, kdy probíhá válečné tažení, celkem čtivá, ale s tím, jak se děj postupně přesune k líčení událostí s doby okupace, ztrácí příběh na zajímavosti a události na hybné síle. Když to ale porovnám s předchozími díly, proti „Mořeplavci“ je to o poznání lepší, ale na „Dobyvatele“ ještě něco chybí. ===60%

Námět, který tuto sérii uvedl v život a sliboval ze začátku něco víc než, že bude sloužit jen jako vějička proplétající se příběhy různých kvalit, stojí za čtyřmi cestami do minulých dob, které to ve výsledku nakonec dotáhnou jen na ** 60% **