Vyhlídka

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-405-4

Domino (2008) 978-80-7303-405-4 216

Třináctá kniha série Harry Bosch.

Na vyhlídce kousek od Mulholland Drive byla nalezena mrtvola. Zavražděný muž, identifikovaný jako doktor Stanley Kent, měl v zátylku dvě díry po kulce. Může Kentova poprava nějak souviset se skutečností, že ještě jako pracovník vědeckého ústavu měl přístup k radioaktivnímu cesiu?
Odpověď na tuto otázku hledá Harry Bosch, novopečený detektiv prestižního Speciálního oddělení vražd. Jeho podezření, že Kentova smrt může mít vážný dopad na bezpečnost státu, prudce vzroste se zjištěním, že krátce před vraždou bylo z nemocnice, kde se oběť podílela na výzkumu a léčbě rakoviny, odcizeno velké množství této nebezpečné látky.
Vše nasvědčuje tomu, že Kent byl jen součástí teroristického plánu na vyhlazení některého z velkých amerických měst. A právě v té chvíli se do případu vloží FBI, neboť ho pokládají za příliš důležitý, než aby ho mohl vyšetřovat obyčejný policajt z Los Angeles. Harry zažívá nejen obvyklé byrokratické tahanice a ústrky, ale také shledání se svou bývalou milenkou, federální agentkou Rachel Wallingovou. Podaří se mu dokázat, že nedůvěra není na místě? Dokáže uhájit svůj případ a dovést ho ke konečnému rozuzlení?

Pend
  14. 7. 2014, 11:47
Pro mě slabší díl série. Skoro to vypadá, že Connelly měl pauzu a tak napsal něco, kde by figurovala teroristická hrozba s tím, že Bosch si poradí i tam, kde FBI neuspěje.
Pajky
  26. 8. 2015, 21:53
Jeden ze slabší a přímočařejší dílů, které série s Harry Boschem nabízí. Harry byl převelen z odložených případů, dostává nového a podstatně mladšího parťáka. Na chvilku se objeví i pár starých známých, v čele s Rachel, která Harrymu sekunduje. "Teroristický" mě tolik nebavil a neoslovil, těším se až se Harry vrátí k regulérním případům vražd.