Nemiř na mě tou věcí

Paseka - 2015
ISBN: 978-80-7432-629-5

Paseka (2015) 978-80-7432-629-5 264
Paseka (2010) 978-80-7432-019-4 184

„Mám rád umění a peníze a sprosté vtipy a alkohol. Jsem velice úspěšný. Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka,“ charakterizuje sám sebe hned na počátku svého neobyčejného příběhu bezostyšný obchodník s uměním, zhýralý aristokrat, snob, excentrik a občasný násilník Charlie Mortdecai, hrdina jen obtížně zařaditelného Bonfiglioliho kultovního díla, milovaného svými příznivci pro jedinečnou kombinaci cynického humoru, zápletek jako vystřižených z té nejodvážnější parodie drsné školy a excesů všeho druhu vůbec. (Založil/a: icekafe)

Kyril Bonfiglioli Kyril Bonfiglioli
*29.05.1928 - †03.03.1985

Rutsuka
  11. 5. 2015, 19:58
Líbil se mi styl psaní, líbil se mi Charlie, ale furt se ne a ne začíst. Čekala jsem na nějaký zajímavý vývoj děje, ale nic moc extra nepřišlo. Někdy se ale stejně asi pustím do dalšího dílu.
Tereeeza
  2. 3. 2015, 22:39
Skvělý anglický humor, dvojice Charlie a Jock mě nesmírně baví. Musím vyzdvihnout překlad, neboť kniha dává důraz právě na slova, takže kdyby se dostala do jiných rukou, mohl to být pořádný průšvih, to se ale nestalo a téměř na každé stránce zazní nějaká perla, úryvků jsem si vypsala jen pár, protože bych jinak přepisovala celou knihu. Určitě doporučuji, pokud si chcete na chvilku oddechnout a pobavit se.
mosem
  1. 2. 2015, 11:50
pro mne osobně zklamání - děj, zápletka, jazyk....Možná jsem díky hodnocení a názorům na diskusních fórech měl velké očekávání, které nebylo naplněno. Prostě - tenhle autor mně nesedí.