Temné proudy

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Domino - 2004
ISBN: 80-7303-214-7

Domino (2004) 80-7303-214-7 339

Desátá kniha série Harry Bosch.

Harry Bosch dál vede život svérázného soukromého detektiva, když jeho klid naruší záhadný telefonát: má prošetřit sebevraždu veřejně známého policisty Terryho McCaleba (Obranná reakce, Temnější než noc), která - jak se ukáže - byla ve skutečnosti vraždou.
Také život agentky FBI Rachel Wallingové (Básník) obrátí vzhůru nohama jediný telefonát. Volající jí oznamuje, že sériový vrah a její někdejší kolega Robert Backus se vrátil na scénu.
Tak začíná snad nejděsivější a nejbrilantnější detektivní román, jaký kdy Michael Connelly napsal. Cesty Harryho a Rachel se nakonec proplétají a nastává zběsilá honba za nejgeniálnějším vrahem v dějinách Los Angeles - za mužem, jenž zná veškeré vyšetřovací a profilovací metody, neboť mnohé z nich kdysi pomáhal vytvořit.
Harry Bosch se v obrovském tempu přesouvá mezi hrůzným pohřebištěm Backusových obětí v nevadské poušti, rozzářenými ulicemi Las Vegas, které se opět stává hlavním městem zločinu, a temnými zákoutí Los Angeles - aby v závěru dospěl k šokujícímu a dramatickému rozuzlení...

Pend
  27. 9. 2013, 15:44
Povedený díl s Boschem, tentokrát ještě jako soukromým očkem. Connelly si udržuje svůj standard, což se u dalších autorů říct nedá. Nějak takhle by asi psal Chandler dnes.
Pajky
  4. 8. 2015, 9:47
Skvělý díl sérii Harryho Bosche, který propojuje vše, co doposud Connelly napsal a přináší honbu za tím nejhorším záporákem. Bavilo mě to, bavilo mě i to, že několikrát odkazoval na film s Clintem Eastwoodem, který vznikl podle jedné z předchozích knížek. Doufám, že Harry bude v podobném tempu pokračovat i nadále.