Nevysvětlitelné záhady

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Knižní klub - 1993
ISBN: 80-85634-15-5

Knižní klub (1993) 80-85634-15-5 262

Obsáhlá sbírka nevysvětlitelných a neuvěřitelných jevů.
Někteří lidé náhle sami od sebe vzplanou, jiné zase oheň nespálí; mrtvoly vypadají i po staletí jako živé; celé vojenské jednotky se rozplynou ve vzduchu. To a ještě mnoho jiného Viktor Farkas poutavě líčí a zcela střízlivě zkoumá na základě svědectví a dokumentů od antiky až po dnešek. Většinou jsou řešení jednotlivých záhad neuspokojivá, ale přesto autor ukazuje, že vlastně i ty nejpodivnější záhady zapadají do podivuhodného obrazu světa. Zároveň poznáváme, že svět, ve kterém žijeme, je daleko fantastičtější, než jsme si dosud uměli představit. (Založil/a: key.maker)

HELLBOY-DB
  22. 12. 2014, 19:56
Pozitivum této rozsáhlé knihy spatřuji v tom, že není zaměřena jen jedním směrem, ale prostor zde dostávají záhady ze všech různých oblastí. Některé ze záhad, zmíním třeba „Oregonský vír“ mě tak zaujaly, že jsem si o nich musel obstarat další informace, jelikož někdy jich pro mě autor, kvůli atraktivnosti textu, poskytl málo. ===80%
Alfa2013
  23. 1. 2013, 20:56
Jedna z mála knih tohoto typu, při jejimž čtení opravdu člověk ztrácí pojem o čase a realite. Při její čtení vás donutí nejen přemýšlet nad událostmi, které jsou tam popsaný, ale i nad tím co se zrovna děje okolo vás, protože všechno bylo fajn, než se stalo něco neobvyklého.